Mistrzostwa świata piłkarek ręcznych 2031: mecze w Katowicach i Sosnowcu, wielki finał w Spodku!

Mecze mistrzostw świata piłkarek ręcznych w 2031 roku będą rozgrywane w Katowicach i Sosnowcu! We wtorek, 16 kwietnia, Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej przyznała organizację tej imprezy Polsce i Czechom.

Fot. FB/ Handball Polska
Handball reprezentacja

Podczas posiedzenia Rady IHF (International Handball Federation), które odbyło się we wtorek, 16 kwietnia, we francuskim Créteil przyznano prawa do organizacji mistrzostw świata mężczyzn i kobiet w latach 2029 i 2031. W roku 2029 turnieje światowego czempionatu zorganizują Francja i Niemcy (MŚ mężczyzn) oraz Hiszpania (MŚ kobiet). Z kolei dwa lata później organizatorami turniejów będą Dania, Islandia i Norwegia (mężczyźni) oraz Czechy i Polska (kobiety).

Co więcej, mistrzostwa świata piłkarek 2031 będą jubileuszową, 30. edycją żeńskiego czempionatu! Jak poinformował Związek Piłki Ręcznej w Polsce, turniej odbędzie się w trzech polskich i czeskich miastach – Katowicach, Sosnowcu i Brnie, i czterech halach pod wspólnym hasłem „In the spotlight”.

Wiadomo już, że najlepsze reprezentacje świata rywalizować będą w Spodku, gdzie zaplanowano mecze rundy wstępnej, rundy głównej, a także finałowy weekend wraz z wielkim finałem! W hali GKS Katowice rozgrywane będą spotkania rundy wstępnej i głównej, podobnie jak w Sosnowcu (Arena w Zagłębiowskim Parku Sportowym), zaś w Arenie Brno – także mecze rund wstępnej i głównej oraz o Puchar Prezydenta IHF.

Dodajmy, że Polska po raz pierwszy będzie gospodarzem mistrzostw świata kobiet w piłce ręcznej, natomiast Czechy – jeszcze jako Czechosłowacja – organizowały światowy czempionat raz, w 1978 roku.

Już w przyszłym roku zorganizujemy mistrzostwa świata mężczyzn do lat 21, potem będziemy mieli szansę gościć mistrzostwa Europy kobiet w 2026 roku razem z Czechami, Rumunią, Słowacją i Turcją – mówi Henryk Szczepański, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

– Cieszymy się, że w każdym przypadku decydujące mecze o medale odbędą się w Polsce, co zapewni naszym kibicom możliwość doświadczenia wielkich sportowych emocji. To jednak nie koniec naszych starań, bo w najbliższym czasie będziemy ubiegać się o organizację kolejnych imprez, jak mistrzostwa Europy kobiet i mężczyzn w latach 2030-2032. Chcemy, aby piłka ręczna na najwyższym poziomie regularnie pojawiała się w naszym kraju – dodaje prezes Szczepański.
Polska francja spodek reczna

Może Cię zainteresować:

Polacy postawili się gigantowi. Spodek dodał skrzydeł piłkarzom ręcznym

Autor: Robert Czykiel

12/01/2023

Reprezentacja U18 trenowała w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Kolejne hokejowe emocje w Sosnowcu: polska reprezentacja do lat 18 walczyć będzie o awans do Dywizji IB. Ceny biletów, harmonogram turnieju

Autor: Grzegorz Lisiecki

05/04/2024

Katowicki Spodek odleci

Może Cię zainteresować:

Jarosław Gwizdak: Spodek stracił swoją magię? Kiedyś wielkich sportowych wydarzeń było tu więcej

Autor: Jarosław Gwizdak

11/01/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon