Tysiąc sztuk biżuterii do wzięcia za połowę ceny! Nie, nie u jubilera. Sprzedaje urząd skarbowy w Rybniku

Blisko tysiąc sztuk kolczyków, pierścionków, wisiorów, łańcuszków i bransolet wystawił na licytację urząd skarbowy w Rybniku. Cena wywoławcza to zaledwie szacunkowej wartości tej biżuterii. To kolejny raz, gdy od „fiskusa” można okazyjnie kupić będące w jego posiadaniu artefakty. W przeszłości na licytację trafiały już maszyny górnicze, samochód pogrzebowy, koparka, czy zabudowania browaru.

www.slaskie.kas.gov.pl
Biżuteria na licytacji w Urzedzie Skarbowym

Zaplanowana na najbliższy wtorek (24 października) licytacja biżuterii w rybnickim Urzędzie Skarbowym to już drugie podejście do zbycia tej kolekcji. Za pierwszym razem nie zgłosił się żaden chętny.

Jak informuje „skarbówka” w skład kolekcji wchodzi damska i męska biżuteria: kolczyki, pierścionki, wisiory, łańcuszki, bransolety, biżuteria srebrna, obrazki, pamiątki komunijne i tzw. drzewka szczęścia. W sumie blisko tysiąc sztuk. Całość wyceniono na 45 tys. zł, przy czym cenę wywołania ustalono na połowę tej kwoty tj. na 22,5 tys. zł.

Licytacja odbędzie się w samo południe, wcześniej (od godz. 10 do 11.30) w US będzie można obejrzeć wystawioną biżuterię. Przedstawiciele „skarbówki” zastrzegają jednak, że warunkiem przystąpienia do licytacji jest wpłata wadium w wysokości 4,5 tys. zł.

Biżuteria to dość standardowy przedmiot urządzanych przez urzędy skarbowe licytacji. Zdarza się natomiast, że pod młotek trafiają mniej oczywiste artefakty: maszyny górnicze, koparka, samochód pogrzebowy, narzędzia endoskopowe, szafa chłodnicza do kwiatów, czy prasa hydrauliczna, a ostatnio – jak wyliczają urzędnicy fiskusa – ten sam los spotkał maszyny dziewiarskie, tamponiarkę (maszynę do druku tamponowego), skuter wodny, zgrzewarkę automatyczną, przecinarkę plazmową oraz komputerowy analizator diagnostyczny do pomiaru drgań maszyn wirujących. Od US nabyć można także nieruchomości. W pierwszym kwartale tego roku wystawiono na sprzedaż teren dawnego browaru Kmicic w Częstochowie.

Bitcoin

Może Cię zainteresować:

Licytacja bitcoina w gliwickiej „skarbówce”. A właściwie 0,12728813 tej kryptowaluty. Kilkunastu zainteresowanych, jeden zwycięzca

Autor: Michał Wroński

07/03/2023

Browa Kmicic Częstochowa

Może Cię zainteresować:

Urząd Skarbowy szykuje licytację terenu dawnego browaru Kmicic w Częstochowie

Autor: Michał Wroński

20/02/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon