Msza za Michaela Jacksona. Takie rzeczy tylko w Knurowie. „Zgłosiła się starsza parafianka, która poprosiła o taką intencję”

Król popu ma w Knurowie swoich wiernych fanów, a przynajmniej jedną fankę. Zamówiła ona w jednym z lokalnych kościołów mszę w intencji zmarłego Michaela Jacksona. Zaskoczeni? Takie nietypowe intencje już się jednak zdarzały.

fot. michaeljackson.com
Michael jackson

Zazwyczaj w kościele zamawiane są msze w intencji bliskich – najczęściej w rocznicę urodzin bądź śmierci czy też w rocznicę ślubu. Są też bardziej ogólne, jak „za dusze w czyśćcu cierpiące”. Zdarzają się także intencje nietypowe.

Mszę za Michaela Jacksona zamówiła starsza parafianka z Knurowa

W środę, 17 stycznia 2024 r., o godz. 17.00 w kościele pw. św. Antoniego w Knurowie – Krywałdzie zostanie odprawiona msza za zmarłego Michaela Jacksona, o czym jako pierwszy poinformował portal Iknurow.pl. W rozmowie z Radiem 90 potwierdził to kanclerz kurii metropolitalnej w Katowicach, ks. Tomasz Wojtal.

– Rozmawiałem z księdzem proboszczem. Zgłosiła do niego się starsza parafianka, która poprosiła go o taką intencję. Powiedziała, że czuje w sercu taką potrzebę, aby pomodlić się za tę osobę. Ksiądz przyjął tę intencję, taka msza zostanie odprawiona. Chodzi o dobro, o godziwość tej intencji, więc w tym przypadku to nie była żadna prowokacja z jej strony – co też starałem się zweryfikować. Poczuła ona w sobie takie pragnienie, taką potrzebę, aby pomodlić się właśnie za Michaela Jacksona. Ta osoba zamawia bardzo często msze święte za zmarłych – powiedział ks. Tomasz Wojtal.

Msze w nietypowych intencjach

Choć msza za zmarłego króla popu może dziwić, to takie nietypowe intencje już się zdarzały. W listopadzie 2023 r. w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach odprawiona została msza „w intencji szczęśliwego zakończenia eliminacji mistrzostw Europy przez reprezentację Polski”.

Z kolei w czerwcu 2021 r. przy okazji Ogólnopolskiej Pielgrzymki Sportowców na Jasnej Górze modlono się o zwycięstwo Igi Świątek i Bethanie Mattek-Sands w deblowym finale French Open oraz sukces Polaków na EURO. Zaś podczas upalnego lata w 2006 r. w kaplicy sejmowej odprawiona została msza w intencji… deszczu.

Matka Boska Bokserska

Może Cię zainteresować:

O co się modlimy? Nie tylko o zwycięstwo piłkarzy reprezentacji Polski. W Sejmie RP o... deszcz

Autor: Patryk Osadnik

26/11/2023

Robert lewandowski

Może Cię zainteresować:

Alleluja i do przodu? W katedrze w Katowicach odprawiono mszę w intencji szczęśliwego zakończenia eliminacji mistrzostw Europy przez reprezentację Polski

Autor: Katarzyna Pachelska

15/11/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon