Mural ze Śląska pojawił na koncercie dla Ukrainy w TVN

Dwie niezwykłe superbohaterki pojawiły się na koncercie TVN "Rezem z Ukrainą". Pierwsza na scenie - to Amellia Anisovych, którą świat poznał, kiedy śpiewała "Mam tę moc" w kijowskim schronie. Druga za sceną - to dziewczynka w barwach Ukrainy ze śląskiego muralu.

Mural ukraina koncert tvn

Koncert "Razem z Ukrainą", który odbył się w 20 marca, w Łodzi, rozpoczęła siedmioletnia Amellia Anisovych. Przed dziesięciotysięczną publicznością i kamerami, przekazującymi obraz do sześćdziesięciu krajów, odśpiewała hymn Ukrainy.

O dziewczynce zrobiło się głośno, kiedy w internecie pojawiło się jej nagranie z kijowskiego schronu, gdzie razem z rodziną ukryła się przed bombardowaniem. Wówczas śpiewało popularną piosenkę "Mam tę moc" z filmu animowanego "Kraina lodu". Jej marzenie o występie na wielkiej scenie spełniło się w Polsce.

Podczas koncertu, organizowanego przez TVN, wystąpili artyści z Polski oraz Ukrainy. Wśród nich znaleźli się m.in.: Kayah, Daria Zawiałow, Natalia Przybysz, Stanisław Sojka i Vito Bambino, Tina Karol i Jerry Heil.

Tylko dzięki SMS-om widzów podczas transmisji udało się zebrać ponad półtora miliona złotych. Pieniądze trafią na pomoc Ukraińcom poprzez Polską Akcję Humanitarną.

Mural ze Śląska na koncercie dla Ukrainy

Widzowie podczas koncertu "Razem z Ukrainą" mogli dostrzec pewien akcent związany ze Śląskiem. Za plecami artystów pojawił się znany mural antywojenny z Kędzierzyna-Koźla, przedstawiający młodą superbohaterkę w barwach Ukrainy, która pokazuje siłę naszych wschodnich sąsiadów.

- Zamysł był taki, żeby to była jakaś forma wsparcia dla Ukraińców. Zrobiłem to, żeby pomóc im psychicznie w tym ciężkim czasie, bo każda pomoc jest dobra - powiedział autor muralu w rozmowie ze ŚLĄZAG-iem. - Efekt został osiągnięty - dodał.

Na Śląsku pojawiło się więcej murali, które wspierają Ukraińców. To m.in. dzieło popularnego Szwedzkiego, na którym jego bohater... nieobyczajnie pokazuje, co myśli o Władimirze Putinie.

Kędzierzyn Koźle mural Ukraina

Może Cię zainteresować:

Gest solidarności z Ukrainą. Najlepszy antywojenny mural na Śląsku jest w Kędzierzynie-Koźlu

Autor: Maciej Poloczek

10/03/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon