Na czas ferii dzieci i młodzież pojadą pociągami Kolei Śląskich za złotówkę. Pierwsza okazja w sobotę, 27 stycznia

Pół wieku temu w telewizji można było oglądać „Podróż za jeden uśmiech”, a od najbliższej soboty (27 stycznia) dzieci i młodzież do 18 roku życia będą mogły podróżować Kolejami Śląskimi za jeden złoty. Promocja obowiązywać będzie przez całe ferie zimowe (tj. do 11 lutego) na wszystkich liniach obsługiwanych przez tego przewoźnika, za wyjątkiem transgranicznego połączenia z Chałupek do czeskiego Bohumina.

fot. T. Staniek
Pociag Kolei Slaskich zima

Jak tłumaczą przedstawiciele KŚ, aby skorzystać z promocyjnego przejazdu podczas ferii, należy kupić bilet za złotówkę w kasie Kolei Śląskich lub w pociągu u drużyny konduktorskiej (zakup przez internet w tym przypadku nie jest możliwy), a podczas samej podróży posiadać przy sobie odpowiedni dokument potwierdzający wiek (przy czym promocja zaczyna się od czwartego roku życia, bo młodsze dzieci i tak jeżdżą za darmo za sprawą ulgi ustawowej). Oferta nie jest limitowana, więc można kupić nieograniczoną liczbę biletów promocyjnych.

– Specjalna ulga dla najmłodszych to nie wszystko, bo w Kolejach Śląskich przez cały rok na zniżki mogą liczyć także rodzice dzieci, które nie ukończyły 16. roku życia. Dostępna przez 365 dni w roku oferta “Rodzina”, pozwala na kupno biletu z 30-procentową zniżką, jeśli podróżuje się z dzieckiem – mówi Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

- To forma aktywizacji młodych ludzi na okres ferii, żeby mogli poznawać województwo. Myślę, że to potrafi ułatwić decyzję o podróży. Po to są Koleje Śląskie i dotacje dla nich z urzędu marszałkowskiego, aby służyć naszym mieszkańcom. W latach poprzednich też takie akcje były organizowane, cieszyły się dużym zainteresowaniem – podkreśla marszałek województwa Jakub Chełstowski

Promocja będzie obowiązywać przez całe ferie zimowe (tj. do 11 lutego) na wszystkich liniach obsługiwanych przez tego przewoźnika, wliczając w to także połączenia do Krakowa. Jedynym wyjątkiem będzie transgraniczny odcinek z Chałupek do czeskiego Bohumina.

Linia lotniskowa Pyrzowice

Może Cię zainteresować:

Linia lotniskowa przez Pyrzowice działa od miesiąca. Jest zgodnie z oczekiwaniami, czyli... frekwencja nie powala

Autor: Michał Wroński

12/01/2024

Habsburska osada gospodarcza juz dla zwiedzajacych 9

Może Cię zainteresować:

Habsburska Osada Gospodarcza w Wiśle otwarta dla zwiedzających. Nowa atrakcja turystyczna zabiera nas w podróż przez historię regionu

Autor: Szymon Karpe

20/01/2024

Pociag Koleje Slaskie zima

Może Cię zainteresować:

Koleje Śląskie wznowią kursy do Zakopanego. PKP Intercity jadą z Katowic w Tatry i Karkonosze

Autor: Michał Wroński

23/01/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon