Na lotnisku w Pyrzowicach w tym roku odprawiono już 4 miliony pasażerów

Historyczny moment na lotnisku w Pyrzowicach. Tuż przed długim weekendem odprawiono tam 4-milionowego pasażera w tym roku. Tylu podróżnych oprawiono w tym porcie wcześniej jedynie dwa razy.

Piotr Adamczyk (Katowice Airport)
Katowice Airport

Jak przypominają służby prasowe portu do tej pory granica 4-milionów pasażerów przekraczana była w Pyrzowicach dwukrotnie. W 2018 roku 4-milionowego pasażera odprawiono drugiego dnia października, a w roku 2019 - 6 października.

Według aktualnych prognoz rok 2022 Katowice Airport powinno zamknąć wynikiem ok. 4,5 mln obsłużonych podróżnych. Coraz bliżej zatem zrównania z rekordowymi latami 2018 – 2019, kiedy to w Pyrzowicach odprawiano rocznie ponad 4,8 mln pasażerów i przymierzano się do przebicia poziomu 5 mln podróżnych, co było równoznaczne z ustanowieniem nowego rekordu. Dla porównania, w latach 2020 – 2021, w sumie w porcie odprawiono niespełna 3,8 mln pasażerów.

W ramach obecnie obowiązującego zimowego rozkładu lotów z Katowice Airport obsługiwane są 62 trasy regularne i czarterowe, prowadzące na 60 lotnisk w 30 państwach na terenie Europy, Afryki Azji i Ameryki Północnej. Większość z tej liczby (39) stanowią połączenia regularne, które obsługują linie Wizz Air, Ryanair, Lufthansa, PLL LOT i KLM. Zimowa oferta czarterów obejmuje 23 kierunki, z czego 9 stanowią trasy długodystansowe – sześć z nich obsługuje Boeing 787-8 „Dreamliner” Polskich Linii Lotniczych LOT. Na pokładzie „Dreamlinera” można polecieć do Cancun w Meksyku, Punta Cany i Puerto Platy w Dominikanie, do Bangkoku i Phuket w Tajlandii oraz Varadero na Kubie.

Lotnisko w Pyrzowicach odnotowało kolejny rekord

Może Cię zainteresować:

50-milionowy pasażer w Katowice Airport. Na lotnisku w Pyrzowicach pasażerowie obsługiwani są od 1966 roku

Autor: Grzegorz Lisiecki

25/04/2022

Samolot w Pyrzowicach

Może Cię zainteresować:

Samorządowcy boją się o los lotniska w Pyrzowicach. Chcą wykupić akcje od Węglokoksu

Autor: Michał Wroński

25/10/2022

Kolej do Pyrzowic

Może Cię zainteresować:

Michał Wroński: Linia kolejowa do Pyrzowic nie powinna służyć głównie... dojazdom do lotniska

Autor: Michał Wroński

25/10/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon