Nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Śląskiego ws. zwolnienia dyrektora Lasów Państwowych

Zwołano nadzwyczajną sesję Sejmiku Województwa Śląskiego. Jedynym tematem będzie wyrażenie (lub nie) zgody na odwołanie radnego Józefa Kubicy ze stanowiska dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

mat. Lasy Państwowe
Józef Kubica

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, że Ministerstwo Klimatu zwróciło się do Sejmiku Województwa Śląskiego o wyrażenie opinii na temat zwolnienia Józefa Kubicy ze stanowiska dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Przypomnijmy, że Józef Kubica to działacz Suwerennej Polski. Nowa koalicja rządowa (Koalicja Obywatelska, Polska 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Nowa Lewica) chce go zwolnić, jednak nie może tego zrobić bez pozytywnej opinii samorządu, ponieważ to jeden z radnych i podlega z tego tytułu ochronie.

Na wtorek, 9 stycznia 2024 roku, zwołana została nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Śląskiego. Przewodniczący Mirosław Mazur (KO) potwierdził, że jedynym tematem będzie wyrażenie (lub nie) zgody na odwołanie Józefa Kubicy ze stanowiska w Lasach Państwowych. Początek o godz. 11.15 (Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter).

Józef Kubica o „ekoidiotach” i „pseudoekologach”

Józef Kubica jest twarzą działań Lasów Państwowych w ostatnich latach. Przykład z Katowic? Plany dotyczące wycięcia 130 buków, w tym dwustuletnich, które ostatecznie udało się powstrzymać. Dąbrowa Górnicza? Wycinka na Bukowej Górze. Najgłośniejsze w Polsce są jednak działania na terenie, gdzie mógłby zostać utworzony Turnicki Park Narodowy, a wycinane są tam starodrzewia.

W mediach i na spotkaniach Józef Kubica mówił o „ekoidiotach” i „pseudoekologach”. Przeciwników działań Lasów Państwowych określał jako „siły obce”, które chcą zniszczyć Polskę. Z listy Prawa i Sprawiedliwości starał się niedawno o miejsce w Sejmie RP. Bezskutecznie.

Autostrada A4

Może Cię zainteresować:

Znowu drożej na A4 Katowice – Kraków. Koniec zniżki dla użytkowników e-płatności

Autor: Patryk Osadnik

02/01/2024

Zkm zawiercie

Może Cię zainteresować:

W województwie śląskim przybywa gmin z bezpłatną komunikacją. Dołączyły do nich Zawiercie, Siewierz i Poręba

Autor: Michał Wroński

02/01/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon