Nagranie ze studniówki zawierciańskiego liceum podbiło sieć. Ksiądz tańczy na nim z młodzieżą

Kilka dni temu sieć podbił filmik przedstawiający taniec z serialu "Wednesday" wykonany przez dyrektorkę liceum z Sosnowca. Obecnie jego miejsce zastąpiło nagranie ze studniówki II LO w Zawierciu, które nakręcił ksiądz Sebastian Kosecki. Duchowny bawi się na nim z młodzieżą na balu maturalnym.

TikTok
Nagranie z księdzem podczas balu maturalnego podbija sieć

Ks. Sebastian Kosecki pochodzący z Częstochowy ma na TikToku ponad 70 tysięcy polubień. Na co dzień publikuje treści związane z nauczaniem młodzieży i tematyką religijną. Kilka dni temu na jego profilu pojawił się filmik ze studniówki II LO im. Heleny Malczewskiej, zorganizowanej 4 lutego w sali bankietowej Hetman w Lgocie Murowanej (gmina Kroczyce).

Na nagraniu widać jak ksiądz wspólnie bawi się i tańczy z młodzieżą zawierciańskiego liceum podczas balu maturalnego. Filmik ma ponad 250 tysięcy wyświetleń i niemal 17 tysięcy polubień.

- Działając na TikToku dzielę się tym, czym żyję i staram się w tym pokazać, że Pan Bóg jest w tym wszystkim obecny - wyjaśnia ks. Kosecki - Mam doświadczenie, że Pan Bóg przemawia też do mnie przez Pismo Święte, stąd w nagraniu nawiązanie do Ewangelii - dodaje.

Pod koniec nagrania ksiądz powołuje się na fragment Ewangelii według świętego Marka, w którym Jezus zwrócił się do apostołów, by w końcu poszli wypocząć. Zdaniem duchownego bal maturalny jest tego najlepszym współczesnym przykładem. - Studniówka to jest taki czas w roku, kiedy trzeba odpocząć od nauki do matury. Sto dni pozostało do tego wielkiego wysiłku. W życiu musimy znaleźć czas, żeby sobie odpocząć. Najlepiej, kiedy robimy to z Jezusem. Tego Wam życzę - podsumował ksiądz Kosecki.

Zasięgi nagrania zaskoczyły nawet duchownego

Duchowny podkreślił, że dodając to nagranie nie obawiał się negatywnych komentarzy, ponieważ nie spodziewał się, że wygeneruje aż tak duże zasięgi. Jego zdaniem w filmiku nie ma nic złego, a ludzie nieprzychylni zawsze się znajdą - Uważam, że nie trzeba się tym przejmować, tylko realizować tę misję dalej. Słucham ludzi, którzy mnie znają osobiście (rodziny, przyjaciół, proboszcza, biskupa) i ich uwagi przyjmuję i stosuję - zaznacza.

To nie pierwszy filmik studniówkowy filmik, który w ostatnim czasie podbił sieć. 3 lutego na TikToku pojawiło się nagranie z balu maturalnego IX LO w Sosnowcu. Na wideo widać jak dyrektorka szkoły tańczy układ z serialu "Wednesday". Nagranie zobaczyło niemal 3,5 miliona osób.

Dyrektorka IX LO w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Dyrektorka liceum z Sosnowca zatańczyła taniec z serialu "Wednesday" na studniówce. Nagranie stało się hitem

Autor: Martyna Urban

09/02/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka