Najciekawsze licytacje WOŚP. Zainteresują szczególnie Ślązaków! Beboki, Podolski, a może trening z GieKSą?

Przed nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznej edycji Orkiestry to "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!" 1685 sztabów, 120 tysięcy wolontariuszy i setki charytatywnych koncertów, akcji i licytacji w kraju i za granicą. Wybraliśmy najciekawsze śląskie licytacje WOŚP. Do wylicytowania są m.in. prywatny wykład wiceministra cyfryzacji, koszulka Lukasa Podolskiego, czy trening z drużyną GKS Katowice. Zainteresowani?

Trening z piłkarzami GKS Katowice

Osoba która wygra licytację może osobiście wziąć udział w treningu lub wyznaczyć do tego jedną pełnoletnią osobę. Maksymalny czas realizacji to czerwiec 2024. Pakiet zawiera:

  • udział w treningu pierwszej drużyny piłki nożnej mężczyzn GKS Katowice,
  • możliwość uczestnictwa osób trzecich (najbliższych), którzy będą mogli dopingować w treningu z perspektywy trybun,
  • wspólne zdjęcie z drużyną GKS Katowice,
  • sprzęt treningowy (pełny dres, koszulka klubowa, getry)
  • koszulkę meczową GKS Katowice,
  • materiał wideo z zajęć,
  • podwójne zaproszenie na sektor Loża VIP na wybrane spotkanie GKS Katowice w Fortuna 1 Lidze

Piłka z autografami zawodników GKS Katowice

Pan Jacek wystawił na licytację WOŚP gratkę dla fanów katowickiej GieKSy.- Piłkę otrzymałem lata temu jako prezent. Prawdopodobnie jest to z lat 2005-2012. Niestety nie jestem w stanie określić z którego sezonu, mam nadzieję, że ktoś pomoże i jednocześnie wesprze ten szczytny cel jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! - napisał.

Koszulka Lukasa Podolskiego (Górnik Zabrze) z autografem

Wiceprezes Ekstraklasy Maciej Kolon przekazał sztabowi WOŚP w Pszczynie koszulkę Lukasa Podolskiego z autografem.

Seryjni mordercy na Śląsku i w Zagłębiu - prywatny wykład wiceministra cyfryzacji Michała Gramatyki

Sam zadecydujesz o terminie, miejscu i formie wydarzenia. - Historia Zdzisława Marchwickiego i Joachima Knychały, patologicznych, bezlitosnych morderców, którzy w latach 70-tych ubiegłego wieku siali postrach na Śląsku i w Zagłębiu. Opowiadam o nich jako wielbiciel kryminalistyki i nauk pokrewnych - zachęca do licytacji Michał Gramatyka.

Wspólna zapowiedź gwiazdy Święta Bytomia z prezydentem Bytomia

Przedmiotem licytacji jest wspólna zapowiedź gwiazdy Święta Bytomia wraz z prezydentem Bytomia Mariuszem Wołoszem. Zwycięzca licytacji będzie miał niepowtarzalną okazję wejść na scenę podczas Święta Bytomia i zagrzać uczestników do wspólnej zabawy. Tegoroczne Święto Bytomia będzie wyjątkowo huczne – bytomianie będą obchodzić 770 urodziny miasta. Będzie to także okazja, by od kulis obejrzeć, jak wygląda organizacja Święta Bytomia. W realizacji aukcji będą mogły wziąć dwie osoby 22 lub 23 czerwca 2024 r.

Rajza po mieście z prezydentem Rudy Śląskiej

Zwiedzanie najpiękniejszych zakątków miasta z Michałem Pierończykiem, prezydentem Rudy Śląskiej. Po spacerze wspólne kulanie klusek i obiad w restauracji. W realizacji aukcji będzie mogło wziąć udział nawet 5 osób.

Tablica z placu Szewczyka

Unikatowy przedmiot o walorach historycznych. Oryginalna tablica, która przez lata wisiała na pl. Szewczyka w Katowicach. Niestety, w wyniku tzw. „dekomunizacji”, została usunięta, co spotkało się dużym sprzeciwem mieszkanek i mieszkańców Katowic. Teraz tablica wróciła do miasta, ale ze względów prawnych nie może wrócić na katowicki plac. Prezydent miasta Marcin Krupa i wojewoda śląski Marek Wójcik postanowili przekazać ją na licytację WOŚP, aby trytytkowa tragikomedia przerodziła się finalnie w coś dobrego.

Dzień szkoleniowy w śląskiej Szkole Policji

Zwycięzca aukcji o godz. 6:30 rozpocznie zwiedzanie szkoły od śniadania oraz uczestniczenia w porannym apelu. Wraz z przydzieloną grupą szkoleniową uda się na programowe zajęcia, w ramach których zapozna się między innymi z następującymi zagadnieniami policyjnymi: daktyloskopowanie osób, przeszukanie pomieszczeń, taktyki i techniki interwencji, wyszkolenie strzeleckie - zachęcają mundurowi.

Na zakończenie zwycięzca licytacji XXXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w towarzystwie Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. dr Gabrieli Sochy, będzie mógł podzielić się swoimi wrażeniami z pobytu w jednostce w trakcie rozmowy przy kawie. Uczestnik spotkania otrzyma certyfikat udziału w dniu szkoleniowym podpisany przez Komendant Szkoły Policji i w jej towarzystwie uda się na obiad kończący wizytę.

Obraz olejny "Kopalnia Concordia Zabrze" Mariana Knapika

Obraz autorstwa śląskiego malarza Mariana Knapika (wymiary 70/50) przedstawia nieczynną już kopalnię Concordię w Zabrzu, czynną od około 1843 roku do lat 90. XX wieku.

Marian Knapik – ur. 1958 r.w Katowicach, gdzie mieszka do dzisiaj. Malarz amator – rodowity Ślązak Od wielu pokoleń związany z Janowem, Nikiszowcem i Giszowcem. W latach 70-tych XX wieku, miał możliwość podziwiania przy pracy twórczej malarzy ze słynnej Grupy Janowskiej, którzy w Domu Kultury KWK Wieczorek, prezentowali na wystawach swoje obrazy. Obecnie będąc również członkiem Grupy Janowskiej czynnie uczestniczy w jej pracach.

W swoich pracach nawiązuje do tematyki przemijającego krajobrazu Górnego Śląska, Ukazuje stary zanikający bezpowrotnie przemysłowy charakter tej krainy. Na obrazach zobaczymy furmanki pełne węgla, czarnego diamentu śląskiej ziemi, starzyka pykającego fajkę, plotkujące w oknie sąsiadki, gołębiarza czy ojca powracającego z szychty. Częstymi aktorami obrazów są kozy, nieodzowny element dawnego Śląska, hodowane w przydomowych chlewikach, kury, kaczki, króliki czy też tłuste wieprzki. Obrazy autora znajdują się w Muzeum Śląskim w Katowicach jak i wielu prywatnych kolekcjach.

Bebokowy zestaw

Sztab Miejskiego Domu Kultury Bogucice- Zawodzie zaprasza do udziału w licytacji artystycznego trójpaku, w skład którego wchodzą: oryginał ilustracji do albumu „Bebok w wielkim mieście” (akwarela „Sam miyszko bebok”) autorstwa Grzegorza Chudego, album „Bebok w wielkim mieście” autorstwa Grzegorza Chudego oraz maskotka beboka wykonana przez Ewę Kapias (KrysKa Designe).

Slascy policjanci zagraja z wosp 10

Może Cię zainteresować:

Śląscy policjanci zagrają z WOŚP! Na aukcjach wyjątkowe pamiątki mundurowych. Szkoła Policji oferuje intensywny dzień szkoleniowy

Autor: Szymon Karpe

23/01/2024

Wosp bytom 2023

Może Cię zainteresować:

32. Finał WOŚP. Co się będzie działo w Bytomiu?

Autor: Daniel Lekszycki

25/01/2024

Finał Orkiestry już w niedzielę!

Może Cię zainteresować:

Finał WOŚP już w najbliższą niedzielę. Jakie atrakcje czekają w Rudzie Śląskiej?

Autor: Jacek Skorek

24/01/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon