Najpopularniejsze danie w woj. śląskim? Nie, nie rolada. Kebab! Katowice w ścisłej czołówce Polski

Nie wiedzieliśmy. Do dziś. Po pierwsze, że dziś Światowy Dzień Kebaba. To po pierwsze. A po drugie, że kebab to najczęściej zamawiane danie w województwie śląskim w jednym z popularnych serwisów umożliwiających zamawianie jedzenia na wynos. Nie, nie rolada, nie karminadle. Kebab. A Katowice ze swoim doświadczeniem w dziedzinie ważnych europejskich tytułów mogą starać się o tytuł Europejskiego Miasta Kebabów.

FB: Lukas Podolski
Lukas Podolski

Serwis Pyszne.pl, który służy do zamawiania jedzenia na wynos, podsumował 2022 rok. Na podium najczęściej zamawianych dań znalazły się burger, pizza i kebab. Tak się składa, że 14 lipca obchodzimy Światowy Dzień Kebaba, a to danie, które najpopularniejsze jest w województwie śląskim.

- Z naszych danych wynika, że Polacy obchodzą to święto przez cały rok. Już w 2022 roku kuchnia arabska była najszybciej zyskującą na popularności kuchnią w Polsce. W ciągu ostatnich 365 dni jeden z naszych użytkowników zamówił kebaba aż 680 razy. W tym samym okresie aż 30 proc. aktywnych użytkowników Pyszne.pl miało okazję spróbować kebaba przynajmniej raz - informuje Karolina Jastrzębowska z Pyszne.pl.

Katowice ubiegają się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. W 2024 roku będą Europejskim Miastem Nauki. Bez kompleksów mogłyby też starać się o tytuł Europejskiego Miasta Kebabów. Są w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o liczbę zamówień w Polsce, tuż obok Wrocławia i Lublina.

Co ciekawe, rekordzista w ubiegłym roku zamówił 680 kebabów za pośrednictwem serwisu Pyszne.pl. 680 sztuk. Rok ma 365 dni. Policzcie sami.

Lukas Podolski otwiera kebab w Zabrzu

Lukas Podolski pracuje nad tym, aby w ścisłym centrum Zabrza otworzyć lokal z kebabem. Mangal Döner to sieć, w której udziałowcem jest piłkarz Górnika Zabrze.

- Od dziecka kocham i jem döner. Nie chcę na nowo wymyślać tej potrawy, ale składniki muszą być zawsze świeże i wysokiej jakości. Ważny jest też dla mnie klimat baru. Chcemy robić najlepszy döner - mówił Lukas Podolski podczas otwarcia lokalu u Hürth w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Bary z kebabem sygnowane nazwiskiem Lukasa Podolskiego cieszą w Kolonii i okolicach dużą popularnością.

Katowice Hasło reklamowe

Może Cię zainteresować:

Mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły na wydarzenia w ramach Europejskiej Stolicy Kultury

Autor: Michał Wroński

13/07/2023

Smok w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Głowa do góry! Smoki, gorgona, zegar słoneczny, kobieta z... męską głową. Najciekawsze detale śląskich kamienic

Autor: Tomasz Borówka

17/11/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon