"Nie" dla podróby zespołu Łzy na dożynkach! Śląska awantura o stare/nowe Łzy

W Gaszowicach pod Rybnikiem wielkie poruszenie. Na gminnych dożynkach ma grać zespół Łzy. Nowy zespół Łzy. Mieszkańcy chcą Łez, ale starych. I tak zespół, o którym mało kto już pamięta, znowu jest na językach wszystkich.

Łzy

Gminne dożynki w Gaszowicach (powiat rybnicki) mają się odbyć 20 sierpnia. W programie, jak w przypadku takich imprez bywa: uroczysta msza święta, przejazd korowodu przez kilka miejscowości, dmuchańce dla dzieci, występy lokalnych zespołów. A na koniec - koncert gwiazdy. W przypadku Gaszowic ma to być zespół Łzy.

Byłby to właściwy wybór, bo to grupa, która powstała w okolicy, konkretnie w Pszowie, w 1996 roku. Anna Wyszkoni i jej koledzy wylansowali kilka przebojów, na czele z "Agnieszka już dawno...", "Oczy szeroko zamknięte". Wyszkoni jednak zdecydowała się na solową karierę, obecnie w Łzach śpiewa Sara Chmiel.

Jednak okazało się, że w Gaszowicach wystąpi, owszem, zespół Łzy, ale nowy, działający od niecałego roku. Założył go jeden z muzyków, którzy powołali Łzy do życia, czyli Adam Konkol. Nie umiał się dogadać ze "starymi" Łzami, oskarżył muzyków o to, że wyrzucili go z zespołu. Stworzył więc swoje własne Łzy, i występuje pod tą nazwą. Wokalistką jest Paulina Titkin.

W Gaszowicach rozpętało się piekło. Oburzeni mieszkańcy domagają się starych Łez, a nie nowych. Założyli nawet na Facebooku grupę Nie dla podróby zespołu Łzy na dożynkach w Gaszowicach.
"Sytuacja niezrozumiała jest również z tego powodu, że jeden z członków prawdziwego składu, klawiszowiec i kompozytor Adrian Wieczorek od wielu lat jest mieszkańcem Gaszowic. Apeluję do władz gminy o zmianę decyzji, odwołanie koncertu zespołu o którym mowa i zaproszenie prawdziwego składu zespołu Łzy" - pisze założycielka grupy.

Nawet wójt Gaszowic poczuł się w obowiązku zająć stanowisko w tej sprawie. - Od tego, żeby to rozsądzić, są odpowiednie instytucje. My jesteśmy w tym konflikcie bezstronni. W dożynkach najważniejszy jest szacunek, podziękowanie rolnikom za ich ciężką pracę, za to, że mamy chleb na stole - mówi Paweł Bugdol portalowi nowiny.pl.

Wszystko wskazuje na to, że nowe Łzy jednak zagrają 20 sierpnia w Gaszowicach. A świat dowiedział się, że są stare i nowe Łzy.

Rudimental III dzień FESTA

Może Cię zainteresować:

III edycja Fest Festivalu dobiegła końca. Dziesięć scen, ponad 250 wykonawców i tysiące fanów w Parku Śląskim. Teraz czas na sprzątanie

Autor: Martyna Urban

14/08/2022

Wieża Eiffla w Rybniku

Może Cię zainteresować:

Wieża Eiffla stanie w Rybniku. "Podobno mieszkańcy w budżecie obywatelskim zawsze mają rację"

Autor: Patryk Osadnik

06/06/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon