Wieża Eiffla stanie w Rybniku. "Podobno mieszkańcy w budżecie obywatelskim zawsze mają rację"

Kwestia dobrego smaku jest punktem wyjścia. Podobno mieszkańcy w budżecie obywatelskim zawsze mają rację, więc i tym razem ich jest na wierzchu - powiedział prezydent Rybnika Piotr Kuczera na antenie Radia Piekary"

Wieża Eiffla w Rybniku

Mieszkańcy Rybnika w ramach budżetu obywatelskiego przegłosowali wybudowanie na jednym z rond miniaturowej wieży Eiffla, którą wszyscy znają z Paryża. Dlaczego akurat tam? Ponieważ ta część dzielnicy Niedobczyce nazywana jest Paryżem właśnie.

- Przyznam szczerze, że byłem dość sceptyczny. Jestem zwolennikiem tego, aby miasta miały własne znaki rozpoznawalne i nie trzeba takiego specjalnego naśladownictwa. Rybnik nigdy nie będzie Paryżem. Wolałbym, aby w mieście znajdowały się instalacje z nim związane, ale mieszkańcy zdecydowali i wkrótce zobaczymy efekt końcowy - przyznał prezydent Rybnika Piotr Kuczera w „Rozmowie Dnia” Radia Piekary.

Jakie i czy w ogóle są granice budżetu obywatelskiego?

- Tylko finanse i wyobraźnia. (…) Kwestia dobrego smaku jest punktem wyjścia. Podobno mieszkańcy w budżecie obywatelskim zawsze mają rację, więc i tym razem ich jest na wierzchu - powiedział Piotr Kuczera.

Wieża Eiffla na rondzie w rybnickim Paryżu ma zostać odsłonięta w sierpniu. Wokół niej zostanie nasadzona lawenda.

Przypomnijmy, że w Rybniku jest także m.in. Meksyk, Maroko i Pekin.

- Meksyk to oficjalna nazwa dzielnicy. Mam rondo z kaktusami i to wygląda bardzo meksykańsko - dodał gość Radia Piekary.

Wieża Eiffla w Rybniku

Może Cię zainteresować:

Paryż w sercu Śląska. Wieża Eiffla w Rybniku! Montują ją już dzisiaj!

Autor: Tomasz Stankiewicz

16/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon