Niebezpieczne zachowanie na A1. Ciężarówka wyprzedzała karetkę pasem awaryjnym

Autostrada A1 z Piekar Śląskich do Pyrzowic to odcinek zwany przez kierowców „falami Dunaju”. Nawierzchnia jest tam zdeformowana, więc większość jeździ ostrożnie. Większość, ale nie wszyscy. Kierowca dużej ciężarówki wyprzedzał tam karetkę pasem awaryjnym. Nagranie z tego zdarzenia trafiło do sieci.

fot. YouTube/kociolekartur
Wyprzedzanie pasem awaryjnym na A1

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, 17 listopada 2022 r., a nagranie z samochodowej kamerki trafiło do serwisu YouTube.

- Autostrada A1 na danym odcinku jest drogą o ewidentnie słabej jakości nawierzchni, która generuje niestabilne zachowanie pojazdów na drodze, dlatego jak wszyscy normalni użytkownicy ruchu drogowego nasz zespół realizujący przewóz pacjentki z urazem kręgosłupa dopasowywał prędkości do panujących warunków i stanu nawierzchni. Niestety, ale pewien posiadacz uprawnień postanowił wyprzedzać ambulans prawa stroną używając przy tym sygnałów dźwiękowych – napisał autor nagrania.

Do podobnego zdarzenie doszło w lipcu 2022 r. na autostradzie A1 w powiecie kutnowskim. Kierowca BMW z dużą prędkością wyprzedzał tam inne pojazdy pasem awaryjnym. Został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 4 punktami karnymi, zgodnie ze starym taryfikatorem. Teraz kara może być wyższa. 17 września 2022 roku weszła w życie kolejna nowelizacja przepisów ruchu drogowego, zgodnie z którymi za wybrane wykroczenia w ruchu drogowym można dostać więcej punktów karnych. Punktów mogłoby być nawet 15.

Autostrada A1

Może Cię zainteresować:

Autostrada A1 Piekary Śląskie - Pyrzowice do remontu. Najpierw ekspertyza

Autor: Maciej Poloczek

25/08/2022

Autostrada A1

Może Cię zainteresować:

Autostrada A1 koszmarem okolicznych mieszkańców. "Hałas jest nie do zniesienia", a ekranów dźwiękochłonnych brak

Autor: Patryk Osadnik

20/10/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon