Niespokojna Wielkanoc na drogach woj. śląskiego. Zginęła 93-letnia piesza. Zatrzymano 116 nietrzeźwych kierowców

W okresie Świąt Wielkanocnych na drogach województwa śląskiego doszło do 405 kolizji i ośmiu wypadków. Zginęła, potrącona przez samochód, 93-letnia piesza. Nietrzeźwych kierujących było niemal dwa razy więcej niż przed rokiem.

KWP Katowice
Policja Kontrola prędkości

Bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego w okresie Świąt Wielkanocnych pilnowało około 2200 funkcjonariuszy drogówki oraz innych formacji służbowych. Kontrolowali prędkość oraz trzeźwość kierujących, patrolowali drogi, wypatrując niebezpiecznych zachowań uczestników ruchu. Statystyki pokazują, że pracy mieli sporo.

Niespokojna Wielkanoc na drogach. Zginęła 94-letnia piesza

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach informuje, że od piątku do poniedziałku (15-18 kwietnia) na drogach doszło 405 kolizji oraz ośmiu wypadków, w których rannych zostało osiem osób. Niestety zginęła 94-letnia kobieta.

- W sobotę, 16 kwietnia, około godz. 7.00 w Herbach 45-letni kierowca potrącił przechodzącą przez skrzyżowanie 93-letnią pieszą. Kobiecie została udzielona pierwsza pomoc, a następnie przetransportowano ją do szpitala, gdzie zmarła. Okoliczności tego wypadku badają śledczy - informuje asp. Michał Sklarczyk z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Weronika Herzog 1

Może Cię zainteresować:

Dwa złamane kolana oraz łokieć, a w internecie hejt. Święta krowa? Nie. Ofiara wypadku

Autor: Patryk Osadnik

17/04/2022

Mniejszy ruch i mniej zdarzeń drogowych z powodu COVID-19

W ubiegłym roku Święta Wielkanocne na drogach były spokojniejsze. Wówczas odnotowano 254 kolizje oraz czternaście wypadków, w których rannych zostało szesnaście osób, jednak nikt nie zginął. Zatrzymano 66 nietrzeźwych kierujących.

- W minionych latach okres Świąt Wielkanocnych charakteryzował się zmniejszonym ruchem na drogach, spowodowanym przede wszystkim ograniczeniami w przemieszczaniu z uwagi na dużą liczbę zachorowań na COVID-19. W tym roku więcej osób zdecydowało się na odwiedzenie bliskich, co pokazują statystyki zdarzeń drogowych - wyjaśnia mł. asp. Szymon Czysz.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Ukraińska Wielkanoc

Wielkanoc po ukraińsku? Takie tradycje mają na wschodzie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców