Nowa linia autobusowa w Beskidach. Połączy Szczyrk z Cieszynem, skorzystają też Wisła i Ustroń

Nowa linia autobusowa w Beskidach. Połączy Szczyrk z Cieszynem, a po drodze Wisłę i Ustroń. To odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców, ale też krok w kierunku ułatwienia podróży po Beskidach turystom.

Hubert Szubryt: YT
Nowa linia autobusowa w beskidach

Nowa linia autobusowa w Beskidach

Nowa linia autobusowa ma połączyć popularne turystycznie miejscowości: Szczyrk, Wisłę, Ustroń oraz Cieszyn. Zdecydowana większość odwiedzających korzysta z własnych samochodów, co wynika częściowo z niedostatecznej w Beskidach liczby połączeń transportu zbiorowego. Jak zapowiedział burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy, wkrótce ma się to zmienić, bo w najbliższych tygodniach zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa. Aktualnie trwają jeszcze rozmowy beskidzkich samorządowców i prywatnych przewoźników, ale wszystko wskazuje na to, że od marca 2024 r. będzie można dotrzeć autobusem ze Szczyrku do Cieszyna. (Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter)

Połączy Szczyrk z Cieszynem

Szczyrk jest bardzo dobrze skomunikowany z Bielskiem-Białą, ale np. z sąsiadującą Wisłą już nie. W 2023 r. w miejscowości powstało centrum przesiadkowe „Skalite”. Już wtedy zapowiadano otwarcie nowych tras, w kierunku Śląska Cieszyńskiego i Żywiecczyzny. To właśnie z centrum przesiadkowego mają wyruszać autobusy obsługujące trasę między Cieszynem a Szczyrkiem, zatrzymując się również w Wiśle i Ustroniu. Planowane są trzy kursy autobusów w ciągu dnia.

Minibus ZTM

Może Cię zainteresować:

Metropolia za burtą Funduszu wsparcia dla linii autobusowych. Jest szansa to zmienić?

Autor: Michał Wroński

15/02/2024

Wezel giszowiec katowice

Może Cię zainteresować:

Coraz mniej wypadków drogowych w Katowicach. Ludzie w końcu przyzwyczaili się do strefy Tempo 30?

Autor: Redakcja

08/02/2024

Centrum przesiadkowe zabrze goethego 06

Może Cię zainteresować:

Nadchodzą zmiany w metropolitalnej komunikacji. Wkrótce działać zaczną dwa zabrzańskie centra przesiadkowe. Będą się w nich zatrzymywać autobusy niemal 40 linii

Autor: Redakcja

31/01/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon