Obok Stadionu Śląskiego powstanie zadaszone boisko i korty za 23 mln złotych

Obok Stadionu Śląskiego w Chorzowie ma powstać zadaszone boisko piłkarskie i korty tenisowe, a także zaplecze w postaci szatni i pomieszczeń administracyjnych. Szacowany koszt to około 23 mln złotych.

FB: Stadion Śląski
Stadion Śląski

Sejmik Województwa Śląskiego podczas pierwszej w 2023 roku sesji dokonał zmian w budżecie oraz wieloletniej prognozie finansowej regionu. Jednym z punktów było przeznaczenie 8,3 mln złotych na sfinansowanie budowy zadaszonego halą łukową (o wymiarach 31,5 na 55,5 metra) boiska piłkarskiego i trzech kortów tenisowych, a także zaplecza w postaci szatni i pomieszczeń administracyjnych obok Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

W sumie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przeznaczy na ten cel w 16 mln złotych w 2023 roku. Ministerstwo Sportu i Turystyki ma dołożyć ponad 5,6 mln złotych. Szacowany koszt całej inwestycji to około 23 mln złotych.

- Inwestycja będzie mieć wpływ jedynie na funkcjonowanie obiektów sportowych, które będą w ramach niej przebudowywane, czyli starych kortów tenisowych oraz dwóch boisk tartanowych do koszykówki. Pozostała infrastruktura sportowa będzie funkcjonować normalnie - informuje biuro prasowe Stadionu Śląskiego w odpowiedzi na nasze pytania.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace.

- Z przyczyn niezależnych od Stadionu Śląskiego, ze względu na opóźnienia w pracach projektowych oraz w uzyskaniu pozwolenia na budowę przez firmę zewnętrzną, prace nie mogły ruszyć w planowanym terminie. Na chwilę obecną nie jest znany ostateczny termin ich rozpoczęcia - przekazało nam biuro pasowe Stadionu Śląskiego.

Reprezentacja Polski na Stadionie Śląskim

Może Cię zainteresować:

Reprezentacja Polski nie zacznie eliminacji do EURO 2024 na Stadionie Śląskim. "Nikt nie podjąłby ryzyka"

Autor: Arkadiusz Nauka

08/02/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon