Ogromny samolot Ruslan Antonov wylądował w Katowicach. Przywiózł pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy

Na lotnisku w Pyrzowicach wylądował dwa dni temu jeden z największych samolotów świata - Antonov An-124 Ruslan. Przywiózł pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy. Ostatnio coraz częściej na lotnisku Katowice Aiport lądują rzadko widziane tu maszyny, również pod szyldem egzotycznych linii lotniczych.

Na lotnisko im. Wojciecha Korfantego w Katowicach-Pyrzowicach dotarł kolejny transport humanitarny dla mieszkańców Ukrainy, którzy mierzą się z rosyjską barbarzyńską agresją zbrojną. Z magazynów Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przyleciało 110 ton wsparcia m.in. koce i łóżka polowe. Rejs obsłużył Antonow An-124 Rusłan, należący do ukraińskiej linii lotniczej Antonov Airlines.

Jak informują przedstawiciele Katowice Airport, zanim olbrzymi Ruslan dotarł do Pyrzowic, musiał zatrzymać się na tankowanie w Stambule. To kolejna wizyta ogromnego Antonova. Wcześniej samolot przylatywał do Katowic podczas pandemii. W Polsce gościł też największy na świecie samolot Antonov Mrija, ale został niestety doszczętnie zniszczony podczas rosyjskich nalotów na lotnisko Hostomel na północ od Kijowa.

Lotnisko w Pyrzowicach

Może Cię zainteresować:

Katowice Airport wybrany przez przedstawicieli Organizacji Narodów Zjednoczonych. Na lotnisku w Pyrzowicach powstanie hub humanitarny ONZ

Autor: Grzegorz Lisiecki

12/03/2022

Antonov An- 124 Ruslan to czterosilnikowy, odrzutowy, strategiczny samolot transportowy produkcji radzieckiej, zaprojektowany w biurze konstrukcyjnym Antonowa.

Na lotnisku Katowice Airport w ostatnich tygodniach mogliśmy obserwować wiele niewidzianych tutaj wcześniej maszyn. Wszystko przez to, że pyrzowickie lotnisko zostało wybrane hubem humanitarnym przez ONZ. Oprócz Antonova ostatnio lądowały tu samoloty Air Caraibes, które zabierały chore ukraińskie dzieci do Paryża. Były też maszyny uzbeckiej linii lotniczej, które ewakuowały do kraju obywateli Uzbekistanu.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka