Onkologia dziecięca w Chorzowie nadal bez lekarzy. "W ciągu najbliższych tygodni podejmą pracę"

W ciągu niespełna miesiąca 11 pacjentów Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Chorzowie zostało skierowanych do innych szpitali. Powód? Brak lekarzy. - Aktualnie trwa proces dopełniania wszelkich formalności związanych z podpisaniem umów - zapewnia Katarzyna Hohuł, rzeczniczka Zespołu Szpitali Miejskich.

Fundacja Iskierka
Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Chorzowie

Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie to miejsce, gdzie leczeni są młodzi pacjenci, którzy zmagają się z chorobami nowotworowymi. Niestety w połowie maja okazało się, że ze względu na braki kadrowe grozi mu zawieszenie.

- Dobro dzieci jest dla nas najważniejsze. Dlatego, aby zabezpieczyć należytą opiekę, już nawiązaliśmy kontakt z Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, a także z Kliniką Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. To zagwarantuje ciągłość leczenia małych pacjentów - informowała wóczas Katarzyna Hohuł, rzeczniczka Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. - Chcemy uspokoić rodziców: wszystkie dzieci mają i będą miały zapewnione leczenie, tak długo jak będzie to konieczne - dodawała.

Od 20 maja do 15 czerwca do innych placówek skierowano 11 dzieci. Choć oddział dysponuje 24 łóżkami, to obecnie (15 czerwca) przebywa na nim zaledwie 6 pacjentów.

Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Onkologii dziecięcej w Chorzowie grozi zawieszenie. Na oddziale brakuje lekarzy

Autor: Patryk Osadnik

23/05/2023

Na stronie internetowej Zespołu Szpitali Miejskich pojawiły się w międzyczasie dwie oferty pracy: dla specjalisty w dziedzinie pediatrii lub onkologii i hematologii dziecięcej (Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej) oraz specjalisty w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii dzieci (Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci).

Choć część mediów już 25 maja informowała, że "rozmowy dotyczące zatrudnienia brakujących lekarzy są na zaawansowanym etapie", to umów z nimi nadal nie podpisano.

- Aktualnie trwa proces dopełniania wszelkich formalności związanych z podpisaniem umów. Ponadto na naszej stronie internetowej szpitala wciąż jest dostępne ogłoszenie o naborze. W ciągu najbliższych tygodni nowi lekarze podejmą pracę na dziecięcym oddziale hematologii i onkologii - zapewnia Katarzyna Hohuł.

Kiedy oddział wróci do pełnego funkcjonowania? - Jak tylko zostaną dopełnione wszelkie formalności związane z zatrudnieniem lekarzy - odpowiada rzeczniczka.

Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Chorzowski szpital "pilnie szuka", choć ofert pracy nie udostępnił. Onkologii dziecięcej grozi zawieszenie

Autor: Patryk Osadnik

24/05/2023

Oddział już raz został zawieszony

Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie od blisko miesiąca działa z ograniczeniami. Przypomnijmy, że już raz został zawieszony. Było to 1 sierpnia 2019 roku, kiedy dwie ostatnie specjalistki przeszły na emeryturę. Przerwa trwała cztery miesiące.

Niedawno dzięki Fundacji Iskierka pomieszczenia, w których przebywają młodzi pacjenci, zostały wyremontowane. Na ścianach pojawiły się dzikie zwierzęta, doposażono świetlicę etc. Kosztowało to 100 tys. złotych.

- Ten remont potrzebny był zarówno dzieciom, jak i personelowi. Bardzo fajnie jest pacjentom przebywać w otoczeniu zwierząt, leżeć pod lemurem czy żyrafą, patrzeć w sali zabiegowej na sufity, na których znajdują się kotki czy pieski. Dzieci same wybierały miejsca, gdzie znajdują się te wzory. To osładza im przykre momenty związane z koniecznością opuszczenia domu i pobytu na oddziale. Remont sprawił, że także nam milej jest pracować - tłumaczyła Katarzyna Machnik, koordynatorka oddziału hematologii i onkologii dziecięcej.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon