Ostrzeżenie pogodowe dla Śląska. Damian Dąbrowski: Nadciągają śnieżyce

Szykuje się prawdziwie zimowy weekend. Obfite opady śniegu na Śląsku mają pojawić się już w piątek wieczorem. IMG wydało ostrzeżenia pogodowe. Przed zmianą pogody ostrzega też Damian Dąbrowski.

Damian dąbrowski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydała ostrzeżenie drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla południowej części Polski. Ostrzeżenie obowiązuje też dla południa województwa śląskiego. To jednak nie oznacza, że w najbliższych godzinach śnieg nie pojawi się w centrum aglomeracji. Jak informuje Damian Dąbrowski, król pogody ze Świętochłowic, w ten weekend w śląskich miastach trzeba będzie uważać na śnieżyce. A wszystko zacznie się już w piątek wieczorem. Intensywne opady śniegu mają wystąpić w nocy, więc w sobotę rano obudzimy się już w mocno zabielonym krajobrazie.

- W sobotę, 21 stycznia w całym regionie zachmurzenie całkowite z opadami śniegu stopniowo słabnącymi i zanikającymi. Temp. max. ok. 0/-2°C. Wiatr umiarkowany i słaby z północnego zachodu oraz z zachodu. Ciśnienie po południu zacznie rosnąć - informuje Damian Dąbrowski.

Z kolei w niedzielę temperatura jeszcze ciut spadnie i niestety spadnie też deszcz ze śniegiem. Weekend pogodowo na Śląsku upłynie więc pod znakiem umiarkowanych i intensywnych opadów śniegu. Spadnie w sumie od 5 do 15 cm świeżego śniegu, lokalnie nieco więcej.

Damian Dąbrowski

Może Cię zainteresować:

Duże zmiany w pogodzie na Śląsku. Damian Dąbrowski: Wraca mroźna zima

Autor: Arkadiusz Nauka

16/01/2023

Damian Dąbrowski, twórca strony pogodadlaslaska.pl

Może Cię zainteresować:

Damian Dąbrowski, pan od pogody. Nauczyciel geografii ze Śląska, którego prognozy czytają miliony ludzi. Przeczytaj naszą rozmowę

Autor: Katarzyna Pachelska

29/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon