Oszuści wysyłają maile ze szkodliwym oprogramowaniem, udając policjantów. Uważajcie

Jeśli dostałeś maila z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości z linkiem do oprogramowania mającego służyć wykrywaniu wirusów, to wiedz, że właśnie dostałeś przesyłkę od oszustów. I w żadnym razie nie klikaj w link znajdujący się w tej wiadomości.

pixabay.com
Cyberbezpieczeństwo

Policja ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości. Wysyłają oni maile, mające jakoby pochodzić właśnie z CBZC, w których znajdują się linki rzekomo do oprogramowania mającego służyć wykrywaniu wirusów. W rzeczywistości link prowadzi do fałszywej strony internetowej, gdzie umieszczony jest plik z rozszerzeniem bat mogący zawierać szkodliwe oprogramowanie.

Policjanci apelują, by nie wierzyć w tego typu wiadomości. Podkreślają, że na stronach internetowych swoich jednostek nie udostępniają żadnego oprogramowania do diagnostyki systemu operacyjnego. Równocześnie Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości zwraca uwagę, że w treści wiadomości przesyłanej przez oszustów występują błędy w pisowni, podany jest nieprawidłowy adres mailowy, zaś adres strony internetowej poprzedzony jest fałszywą frazą: troadsecow.com.

Fałszywa strona CBZP
Fałszywa strona CBZP. Mat. policja.pl
Fałszywa strona CBZP
Fałszywa strona CBZP. Mat. policja.pl
Oszuści próbują coraz nowszych metod

Może Cię zainteresować:

Rudzianin stracił pieniądze przez aplikację. Oszuści mają nowy sposób

Autor: Jacek Skorek

03/02/2023

Węgiel

Może Cię zainteresować:

Polska Grupa Górnicza ostrzega przed oszustami. Fałszywe strony podszywają się pod sklep internetowy spółki

Autor: Michał Wroński

25/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon