Polska Grupa Górnicza ostrzega przed oszustami. Fałszywe strony podszywają się pod sklep internetowy spółki

Od czwartku, 24 listopada, rejestracja i logowanie do internetowego sklepu Polskiej Grupy Górniczej jest możliwe za pomocą systemu identyfikacji elektronicznej login.gov.pl. To prosty i bezpieczny dostęp do usług publicznych online umożliwiający potwierdzenie tożsamości klientów, poprzez Profil Zaufany, eDowód, czy konto bankowe. Spółka tłumaczy, że w ten sposób chce wyeliminować przypadki rejestrowania kont w e-sklepie na nieprawdziwe dane i zakładania kilku kont przez te same osoby.

Pixabay
Węgiel

Nie ma lepszego dowodu na niedostateczną podaż węgla na rynku niż aktywność różnej maści oszustów i kombinatorów. Gdyby taniego paliwa było pod dostatkiem próby znalezienia naiwnych (a przede wszystkim zdesperowanych) posiadaczy instalacji węglowych z góry byłyby skazane na niepowodzenie.

Tymczasem oszuści nie próżnują. PGG po raz kolejny apeluje do potencjalnych klientów o czujność, przypominając jak brzmi prawidłowy adres jej internetowego sklepu. W ostatnim czasie spółka kilkakrotnie ostrzegała przez fałszywymi stronami internetowymi, wykorzystującymi w nazwie skrót PGG oraz logo tej firmy, które służyły wyłącznie do wyłudzania pieniędzy od nie dość ostrożnych kupujących. W czwartek (24 listopada) PGG poinformowała, że docierają do niej fałszywe faktury, na których bezprawnie wykorzystano logo spółki.

Apelujemy, aby dokładnie sprawdzać adres strony sklepu internetowego PGG przed dokonaniem zakupów i podaniem swoich danych – wzywają w Polskiej Grupie Górniczej.

Tego samego dnia zresztą PGG zmieniła sposób rejestracji i logowania w swoim sklepie internetowym. Teraz jest to możliwe za pomocą systemu identyfikacji elektronicznej login.gov.pl czyli Węzła Krajowego. Jak tłumaczy spółka, to prosty i bezpieczny dostęp do usług publicznych online umożliwiający potwierdzenie tożsamości klientów, poprzez Profil Zaufany, eDowód, czy konto bankowe. PGG przyznaje, że celem zmian jest wyeliminowanie przypadków rejestrowania kont w sklepie internetowym na nieprawdziwe dane i zakładania kilku kont przez te same osoby. Zmiany mają na celu również umożliwienie klientom e-klepu samodzielną modyfikację danych na własnym profilu bez konieczności przesyłania formularza zmiany danych.

PGG E-sklep

Może Cię zainteresować:

PGG ograniczyła sprzedaż w swoim e-sklepie. Węgiel trafi do gmin

Autor: Michał Wroński

17/11/2022

Kolejka po wegiel przy KWK Ruda

Może Cię zainteresować:

Handlarze węgla całymi dniami wyczekują przed kopalnią, by kupić kilka ton

Autor: Michał Wroński

21/07/2022

Auto z węglem

Może Cię zainteresować:

Miasta oczywiście nie sprzedają węgla, tylko robią to za nich prywatne składy i spółki. Ale jest ustawa...

Autor: Michał Wroński

09/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

PGG E-sklep

Kosmiczne rekordy w PGG. 10 milionów klientów jednego dnia!

Kopalnia

Czwarty wiceminister. "Przed wyborami niczego nie zmieni"

KWK Bielszowice

Wstrząs w KWK Ruda. Trzech górników poszkodowanych

Robert Tomanek

Prezes PiS o nierentownym górnictwie. "Trochę racjonalności"

Próba zamurowania drzwi biura Mateusza Morawieckiego

Związkowcy próbowali zamurować drzwi biura premiera

Węgiel na taśmie

Jest "furtka" dla tych, którzy nie kupią węgla w e-sklepie

KWK „Pniówek” i „Zofiówka”

Osiemnaście sierot. Śmierć górników to tragedia rodzin