Otwarcie odnowionego Planetarium Śląskiego. Koncerty, seanse i wiele innych atrakcji

Województwo Śląskie ogłosiło program otwarcia odnowionego Planetarium Śląskiego. Seanse, koncerty przed budynkiem Planetarium i wiele innych atrakcji spotka uczestników otwartego po remoncie, legendarnego obiektu.

Grzegorz Lisiecki
Planetarium Śląskie

W weekend 11 – 12 czerwca 2022 r., po przebudowie i kapitalnym remoncie zostanie otwarte największe w Polsce planetarium. W odnowionym obiekcie znajdziemy między innymi ultranowoczesny, hybrydowy system projektorów, rzucający obraz w technologii ponad 8k. Zostanie zaprezentowana także nowość: Planetarium – Śląski Park Nauki.

Atrakcje przygotowane na otwarcie Planetarium Śląskiego

Planetarium Śląskie informuje, że podczas wydarzenia będzie można uczestniczyć w seansach dla publiczności. Pierwszy z nich odbędzie się w sobotę, 11 czerwca 2022 r., o godzinie 12.00. W weekend otwarcia seanse będą odbywać się w dzień i w nocy, a ich dokładny harmonogram zostanie opublikowany 6 czerwca na stronie www.planetarium.edu.pl. Wtedy też pojawi się możliwość zakupu biletów na seanse.

W trakcie otwarcia także będzie można uczestniczyć w koncertach na żywo przed budynkiem Planetarium. Będzie można korzystać z wieży widokowej, symulatorów lotów kosmicznych, kabiny wstrząsów sejsmicznych, a to wszystko ma być tylko początkiem.

Program koncertów

W sobotę, 11 czerwca 2022 r., na scenie przed Planetarium Śląskim wystąpią:

  • 17.00 Dawid Kwiatkowski
  • 18.30 Król
  • 20.00 Zespół Pieśni i Tańca Śląsk pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego
  • 21.30 Drone Show z wykorzystaniem 50 dronów

Na wszystkie koncerty jest wstęp wolny. Na terenie wydarzenia pojawią się foodtrucki i strefa gastronomiczna.

Dojazd na otwarcie Planetarium Śląskiego

– Uwaga! W weekend 11–12 czerwca spodziewamy się dużego ruchu i utrudnień związanych z organizacją imprezy masowej. Zachęcamy Państwa, aby tego dnia wybrać się do Planetarium Śląskiego pieszo, komunikacją miejską lub rowerem – informują organizatorzy.

Najbliższe przystanki autobusowe to: Osiedle Tysiąclecia Ułańska (23, 51, 138, 673, 674), Chorzów AKS (6, 98, 883, 803N, 840N).

Zdjęcia odnowionego Planetarium

Jak już informowaliśmy, Planetarium Śląskie przygotowało premierowy seans „Miriady parseków kosmicznej podróży". Autorami scenariusza są dyrektor planetarium Stefan Janta oraz Jarosław Juszkiewicz, którzy stworzyli już „Kosmiczne Głazy", „Podróż Małego Księcia", czy „Kometę nad Szwajcarską Doliną".

Planetarium Śląskie zostanie ponownie otwarte w pierwszej połowie czerwca. Zobaczcie, jak wygląda po modernizacji: Odliczamy dni do otwarcia Planetarium Śląskiego. Jak wygląda po remoncie?

Planetarium Śląskie 2

Może Cię zainteresować:

Pierwsza kosmiczna inwestycja na Śląsku. To właśnie o Planetarium pisano: "Pojmiemy ład i sens myśli ludzkiej"

Autor: Tomasz Borówka

23/06/2023

Budowa Planetarium Śląskiego

Może Cię zainteresować:

Terraforming, czyli Planetarium Śląskie jak na innej planecie. Archiwalne zdjęcia z budowy to jak film science fiction

Autor: Tomasz Borówka

17/04/2022

Planetarium i Muzeum Astronomii w Szanghaju

Może Cię zainteresować:

Kolejny dowód, że Planetarium Śląskie to dzieło światowej architektury: skopiowali je Argentyńczycy [ZDJĘCIA]

Autor: Marcin Zasada

05/04/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon