Otwarto Miasteczko Ruchu Drogowego w Parku Śląskim. Obiekt ma też skatepark, pumptrack i strefę malucha

Nowa atrakcja w Parku Śląskim w Chorzowie to Miasteczko Ruchu Drogowego, choć ta nazwa nie mieści wszystkich funkcji tego placu. Są tu też skatepark i pumptrack oraz strefa malucha. Zobaczcie zdjęcia tego miejsca.

Najnowsza oddana do użytku inwestycja w Parku Śląskim w Chorzowie to Miasteczko Ruchu Drogowego wraz ze skateparkiem, pumptrackiem, ścianką wspinaczkową i strefą malucha. Tutaj jazdę rowerem mogą potrenować najmłodsi i przygotować się do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Zgodnie z prawem, dziecko od 10. roku życia, by samodzielnie poruszać się na rowerze drogami publicznymi, musi mieć kartę rowerową.

Miasteczko Ruchu Drogowego to miasto w miniaturze, ze skrzyżowaniami, przejściami dla pieszych, parkingiem, a nawet tunelem czy przejazdem kolejowym.

Miasteczko znajduje się za hotelem Skaut, idąc od strony ul. Parkowej trzeba skręcić za hotelem w lewo, w kierunku strzelnicy.

Teraz Park Śląski szykuje się do realizacji kolejnego ambitnego projektu. 17 kwietnia 2024 r. podpisano umowę na dofinansowanie zadania „EKOPARK zielona perła Śląska – podróż do bioróżnorodności”, które ma na celu rewitalizację terenów zielonych oraz promocję tego obszaru.

To projekt realizowany na dużą skalę dotyczący ochrony przyrody i wspierania rozwoju bioróżnorodności na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie wraz z przeprowadzeniem kampanii informacyjno-edukacyjnej zwiększającej poziom świadomości ekologicznej. W jego ramach powstanie również Centrum Bioróżnorodności. Okres realizacji projektu podzielony został na kilka elementów i jest rozłożony w czasie. Projekt potrwa do końca 2029 r. Całkowita wartość zadania to prawie 160 mln zł. W tym wartość dofinansowania ze środków UE przekracza 110 mln zł. (Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter)

Obecnie w Parku Śląskim trwają modernizacje Kanału Regatowego i Kąpieliska "Fala" oraz remont parkowych rzeźb.

Inwestycje w trakcie przygotowania:

  • Bulwary Przy Stawie Przystań
  • Budowa III odcinka kolei linowej na trasie Stadion – Planetarium
  • Wdrożenie nowego systemu parkingowego wraz z infrastrukturą i jej montażem oraz przebudowa istniejącego układu drogowego w strefach wjazd/wyjazd
  • Budowa Systemu Informacji Przestrzennej na terenie Parku Śląskiego S.A. w Chorzowie
  • Remont i konserwacja rzeźby „Żyrafa” w Parku Śląskim
  • Remont Alei Żyrafy
  • Remont Alei Planetarium II etap

Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter

Chorzow w serialu "Daleko do szosy"

Może Cię zainteresować:

Dawny Chorzów na kadrach z serialu „Daleko od szosy”. Rynek bez estakady, schody przy Wolce czy dawny dworzec

Autor: Redakcja

02/05/2024

Katowice mariacka lata60 fortepan

Może Cię zainteresować:

Śląskie miasta na zdjęciach z węgierskiego archiwum. Lata 40., 50., 60. w Bytomiu, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Gliwicach. Genialne fotki!

Autor: Maciej Poloczek

31/03/2024

Kręgi Taneczne to jedne z najstarszych obiektów WPKiW

Może Cię zainteresować:

Kręgi Taneczne w Parku Śląskim i ich otoczenie. Najstarsze zdjęcia z początków WPKiW

Autor: Tomasz Borówka

11/02/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon