Paczkomat stanął w terminalu lotniska Katowice Airport. „To ważne ułatwienie dla podróżujących”

Tego jeszcze nie było – z lotniska Katowice Airport można teraz wysyłać paczki. – Paczkomat uruchomiono z myślą o podróżnych, których przedmioty przewożone w bagażu podręcznym zostały zakwestionowane w trakcie kontroli bezpieczeństwa – wyjaśnia Piotr Adamczyk, rzecznik Katowice Airport.

Fot. Piotr Adamczyk/ KTW PR
Lotnisko w Pyrzowicach22

Paczkomat InPost pojawił się na pierwszym piętrze terminalu pasażerskiego B, przed wejściem do obszaru kontroli bezpieczeństwa w poniedziałek, 15 stycznia. Mogą z niego korzystać podróżujący z Katowice Airport do krajów strefy Schengen.

Paczkomat stanął w terminalu lotniska Katowice Airport

Opcja wysłania paczki przyda się na przykład w sytuacji, gdy w bagażu podręcznym znajdzie się przedmiot, którego nie można przewozić w kabinie samolotu, a który powinien znaleźć się w bagażu rejestrowanym – na przykład perfumy we flakonach o pojemności powyżej 100 ml. Do tej pory taki przedmiot – zgodnie z obowiązującymi przepisami – trzeba było wyrzucić.

Pasażer z zakwestionowanym przedmiotem będzie mógł cofnąć się do początku strefy kontroli bezpieczeństwa, gdzie zlokalizowany jest paczkomat – wyjaśnia Piotr Adamczyk, rzecznik Katowice Airport. – Przy urządzeniu dostępne są bezpłatne kartony o różnych wymiarach oraz taśmy, co umożliwi szybkie zapakowanie przesyłki. W celu jej nadania należy skorzystać z aplikacji InPost Mobile. Paczkomat w Katowice Airport umożliwia wysyłkę krajową, zarówno do innego urządzenia InPost, lub pod wskazany adres pocztowy.

W paczkomacie można nadać przedmioty niedozwolone w bagażu podręcznym

W przyszłości, w przypadku zainteresowania nową usługą, kolejne takie urządzenie mogłoby się pojawić przy kontroli bezpieczeństwa w terminalu pasażerskim A, z której korzystają podróżni odlatujący do krajów nie należących do strefy Schengen. (Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter)

– W Katowice Airport cały czas staramy się wdrażać rozwiązania, które poprawiają komfort korzystania z naszego lotniska. Możliwość nadania poprzez Paczkomat InPost przedmiotów niedozwolonych do przewozu w bagażu podręcznym to ważne ułatwienie dla osób podróżujących z Pyrzowic. Jestem przekonany, że ta nowa usługa spotka się z pozytywnym przyjęciem pasażerów – mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, spółki zarządzającej pyrzowickim lotniskiem.
Fot. Piotr Adamczyk/ KTW PR
Lotnisko w Pyrzowicach

Może Cię zainteresować:

Lotnisko w Pyrzowicach: rośnie ruch, rosną także wydatki na kolejne inwestycje. Kiedy powstanie nowy terminal?

Autor: Grzegorz Lisiecki

25/10/2023

Linia lotniskowa Pyrzowice

Może Cię zainteresować:

Linia lotniskowa przez Pyrzowice działa od miesiąca. Jest zgodnie z oczekiwaniami, czyli... frekwencja nie powala

Autor: Michał Wroński

12/01/2024

Ruch na lotnisku w Pyrzowicach rośnie

Może Cię zainteresować:

Centralny Port Komunikacyjny w Pyrzowicach? Rola lotnisk regionalnych wprawdzie rośnie, ale ten pomysł nie przejdzie. „Nie ma takiej możliwości”

Autor: Grzegorz Lisiecki

22/12/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon