Park Śląski z "Elki" w słoneczną, listopadową niedzielę. Niby zima, ale nie do końca [ZDJĘCIA]

Mamy dla Was listopadowe zdjęcia Parku Śląskiego, widzianego z kolejni kinowej "Elki". Mimo iż pierwsze mrozy nadeszły, w niedzielę 20.11.2022 nie brakowało amatorów napowietrznej przechadzki przez Park. Tym bardziej, że przed wiatrem i chłodem późnej jesieni mogli się schronić w przytulnej gondoli kolejki. A byli i tacy, którym nie straszne były wygodne kanapy kolejkowych krzesełek. Zobaczcie, jak wyglądał chorzowski Park w jesiennym słońcu.


Pierwsza kolejka "Elka" w Wojewódzkim Parku Kultury i wypoczynku została uruchomiona od 7 września 1967 - a więc w tym roku minęło od tego czasu 55 lat, odkąd zaczęliśmy się nią cieszyć. Błyskawicznie znalazła się wśród najbardziej rozpoznawalnych urządzeń WPKiW oraz została jedną z jego najpopularniejszych atrakcji, obok zoo, Planetarium Śląskiego czy Wesołego Miasteczka. "Elka" ma jednak "przerwę w życiorysie". W 2006 r. zamknięto ją, po czym zlikwidowano. Zdemontowano słupy, rozebrano stacje, a posiadała ich aż trzy - przy Stadionie Śląskim, Planetarium i Wesołym Miasteczku (i tak się też nazywały). W 2013 r. "Elkę" częściowo odtworzono, odbudowując jedną z linii - od Stadionu Śląskiego do Legendii Wesołego Miasteczka. A Park Śląski zamierza uruchomić następną - od Legendii do Planetarium. Umowa na jej budowę została podpisana 27 października 2022. Jeżeli prace będą postępować zgodnie z planem, za 12 miesięcy nowa linia "Elki" ma być gotowa.

"Elka", najdłuższa nizinna kolejka linowa w Europie, przez wiele lat stanowiła (i na szczęście stanowi znowu) parkowe zjawisko.

W 2022 r. "Elka" będzie czynna jeszcze do 30 listopada., ale tylko w weekendy - od piątku do niedzieli, w godz. 10.00-17.00

Ceny biletów na przejazd "Elką"

  • Dzieci do 3 lat: przejazd bezpłatny
  • Dzieci i młodzież (od 3 do 16 lat) oraz niepełnosprawni: przejazd w jedną stronę 15 złotych, w obie strony 20 zł
  • Dorośli: przejazd w jedną stronę 20 zł, w obie strony 25 zł
  • Bilet Rodzinny:
    2 osoby dorosłe i 2 dzieci: przejazd w obie strony 70 zł
    2 osoby dorosłe i 3 dzieci: przejazd w obie strony 90 zł

Grupy szkolne do 16-go roku życia (co najmniej 15 osób i opiekun): w jedną stronę 13 zł, w obie strony 18 zł (druk zamówienia znajduje się poniżej). Opiekunowie są traktowani jako członkowie grup.

Grupy osób powyżej 16 lat (co najmniej 20 osób): w jedną stronę 18 zł, w obie strony 23 zł (druk zamówienia znajduje się poniżej). Opiekunowie są traktowani jako członkowie grup.

Kasy zamykane są na 20 min. przed planowanym zamknięciem kolei, a ostatni przejazd rozpoczyna się na 15 min. przed planowanym zamknięciem kolei.

Biletomaty przyjmują banknoty o nominale 100 zł dopiero przy dokonaniu transakcji o wartości powyżej 50 zł.

Uwaga, w listopadzie promocja na "Elkę"!

Zakupiony bilet na "Elkę" do końca listopada 2022 r. uprawnia do 50% zniżki na przejazd nowym odcinkiem kolejki w 2023 r.

Elka wizualizacja 2

Może Cię zainteresować:

Zaczyna się budowa 2. linii kolejki "Elka" w Parku Śląskim. Będzie przebiegać nad zoo, w tym nad wybiegiem dla żyraf

Autor: Katarzyna Pachelska

27/10/2022

Elka Park Śląski widok 15

Może Cię zainteresować:

Świat z "Elki" wygląda o niebo lepiej. W listopadzie kolejka kursuje i ma promocję. Zobaczcie zdjęcia

Autor: Katarzyna Pachelska

01/11/2022

Dyrekcja Parku Śląskiego

Może Cię zainteresować:

Dyrekcja Parku Śląskiego. Architektura zaprojektowana przez mistrzów, której nigdy nie dostrzegacie

Autor: Tomasz Borówka

24/11/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon