Patryk Małecki wygrał w sądzie z Zagłębiem Sosnowiec. Klub nie chce płacić zawodnikowi i zamierza się odwołać

Pamiętacie aferę z Patrykiem Małeckim w Zagłębiu Sosnowiec? Piłkarz miał zwyzywać i naruszyć nietykalność jednego z trenerów. Po tym incydencie został zwolniony przez klub. Poszedł do sądu i wygrał. Teraz Zagłębie swojemu byłemu piłkarzowi musi zapłacić 150 tysięcy złotych. To jednak wyrok I instancji i wiadomo, że klub będzie się jeszcze od tej decyzji odwoływał.

Patryk Małecki

Sąd polubowny PZPN oddalił wniosek Zagłębia Sosnowiec o rozwiązanie kontraktu z Patrykiem Małeckim, z winy zawodnika. Piłkarzowi należy się 150 tysięcy złotych. I zaległe pensje za czerwiec, maj i połowę kwietnia. Taki jest wyrok sądu I instancji.

Przypomnijmy, że Zagłębie Sosnowiec pożegnało się z Patrykiem Małeckim w marcu 2021 po aferze z byłym zawodnikiem m.in. Wisły Kraków w roli głównej. Piłkarz miał po jednym ze spotkań zaatakować słownie i fizycznie jednego z trenerów Zagłębia.

Adwokat Małeckiego stwierdził, że taka sytuacja nigdy nie miała miejsca. Przedstawiciele klubu mają oczywiście inne zdanie, ale sąd uznał, że rację ma zawodnik.

- Dla mnie jest to kuriozalna sytuacja. Mówią, że wyroków sądu się nie ocenia, ale można mówić, co się o niej myśli. Byłem przy tej sytuacji, po której Patryk Małecki musiał pożegnać się z klubem. Decyzja sądu świadczy o tym, że piłkarz może wszystko, a jego pracodawca nic. Jeżeli tak to się skończy to będzie to ogromny blamaż polskiej piłki nożnej - stwierdził Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca w rozmowie dnia Radia Piekary.

Chęciński w radiowej rozmowie przekonywał, że widział agresję słowną ze strony zawodnika. Nie potwierdza, żeby doszło do rękoczynów, ale jego zdaniem już same kierowanie gróźb w kierunku pracowników klubu było w tej sytuacji niedopuszczalne.

Skoro tak było to dlaczego Małecki wygrał w sądzie?

- Jeden z pracowników Zagłębia, świadek zdarzenia, wycofał się ze swoich zeznań, na złość klubowi i mieszkańcom Sosnowca - stwierdził Chęciński.

Wiadomo już, że klub będzie odwoływał się od decyzji sądu I instancji.

Obecnie Patryk Małecki jest piłkarzem Stali Rzeszów.

Arkadiusz Chęciński Radio Piekary

Może Cię zainteresować:

Chęciński: Nie możemy doprowadzić do sytuacji, gdzie Polacy nie będą obsługiwani, a będą obsługiwani Ukraińcy

Autor: Tomasz Stankiewicz

13/04/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Marcin lijewski gornik zabrze

Tego się nikt nie spodziewał. Górnik Zabrze zwolnił trenera

Rajd Śląska

Rajd Śląska już w piątek. Na początek prolog w Katowicach

Tyski Półmaraton

X Tyski Półmaraton już 4 września - zmiany w komunikacji

Podolski

Lukas Podolski chciałby kupić Górnika Zabrze

Polonia bytom liga

Mocne otwarcie Polonii Bytom. Pogrom dał lidera

Spływ kajaowy w Sosnowcu

Zapisz się na spływ kajakowy

Maszty oświetleniowe na nowym boisku już stoją

Maszty już stoją, budynek klubowy rośnie w oczach