PGG podnosi ceny węgla i zmniejsza limity. Taki prezent na początek sezonu grzewczego

Jeszcze droższy węgiel i jeszcze mniejsze limity przy jego sprzedaży. Jak podaje serwis Spider's Web, Polska Grupa Górnicza zamierza po raz kolejny podnieść ceny w swoim sklepie internetowym. Dodatkowo niebawem będzie można kupić zaledwie 1,5 tony surowca na jednego klienta.

M. Wroński
Kopalnia PGG

Cena węgla się nie zatrzymuje. Od momentu napaści Rosji na Ukrainę i kolejnych sankcji nakładanych przez zachodnie kraje na reżim Putina, węgiel podrożał już o kilkaset procent. W Polsce zaczęły kwitnąć działania spekulacyjne. Surowiec jeszcze wiosną tego roku było trudno dostępny i niespotykanie drogi. W kolejnych miesiącach ta sytuacja tylko się pogorszyła. Wszyscy zdali sobie sprawę, że jeżeli tak dalej pójdzie to okres grzewczy może być dla wielu traumatycznym przeżyciem.

Węgiel w sklepie PGG. Ile kosztuje, ile można kupić?

Największa spółka wydobywcza w Polsce, czyli Polska Grupa Górnicza, od marca sprzedaje węgiel w swoim sklepie internetowym. Zainteresowanie opałem dostępnym w e-sklepie od początku było ogromne. Często nie wszyscy byli w stanie zamówić surowiec. Teraz sytuacja wygląda lepiej, ale na horyzoncie jest widmo kolejnych wzrostów cen węgla. Ostatnia aktualizacja cen na stronie PGG pojawiła się na początku września.

- Wychodząc naprzeciw wyjątkowemu zapotrzebowaniu rynku na węgiel Polska Grupa Górnicza S.A. podjęła decyzję o zwiększeniu wydobycia w przyszłym roku. W tym celu musi ponieść dodatkowe nakłady inwestycyjne, co skutkuje m.in. korektą cen opału o ok. 20 proc. w sklepie internetowym PGG S.A. od 8 września 2022 r. Ceny węgla opałowego dla gospodarstw domowych nadal należą do najniższych na rynku. - czytamy w komunikacie spółki.

Dodajmy, że chwilę wcześniej PGG także podniosła ceny opału. Były więc dwie podwyżki w ciągu kilku tygodni. A teraz szykuje się kolejna. Jak donosi Spider's Web, Polska Grupa Górnicza zamierza podnieść ceny ekogroszku. Do tej pory za tonę ekologicznego węgla trzeba było zapłacić 1700 złotych. Po aktualizacji cena wyniesie 2000 złotych. Za węgiel luzem w sklepie PGG wciąż trzeba zapłacić 1500 złotych za tonę. Jest to i tak cena bardzo kusząca jak na obecne rynkowe realia.

Zmniejszą jednak limity przy zakupie węgla. Do tej pory jedna osoba mogła kupić w sklepie PGG 3 tony węgla na osobę. Teraz limit wyniesie zaledwie 1,5 tony opału. Ta zmiana wynika z tego, że rząd chciałby, aby opał trafił do jak największej liczby gospodarstw domowych.

Protest Sierpień 80

Może Cię zainteresować:

Związkowcy będą ustawiać się po tani węgiel przed... katowickim biurem premiera Morawieckiego

Autor: Redakcja

05/09/2022

Dopłaty do węgla

Może Cię zainteresować:

Rekordowa sprzedaż węgla w sklepie PGG. Efekt rządowego dodatku?

Autor: Arkadiusz Nauka

17/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon