Związkowcy będą ustawiać się po tani węgiel przed... katowickim biurem premiera Morawieckiego

Związkowcy Sierpnia 80 informują, że od 12 września 2022 r. pod katowickim biurem poselskim Mateusza Morawieckiego rozpoczną akcję "Kolejka po tani węgiel od Morawieckiego".

WZZ Sierpień 80
Protest Sierpień 80

W każdy poniedziałek od godz.9,00, przed biurem poselskim, posła ze Śląska Mateusza Morawieckiego, ustawiać się będzie kolejka po tani węgiel, który Mateusz Morawiecki i jego ministrowie obiecali Polakom – informują związkowcy. Dodatkowo wskazują, że Mateusz Morawiecki jak każdy poseł zobowiązany jest do pełnienia dyżurów poselskich i przyjmowania obywateli w swoim biurze.

– Biuro to utrzymywane jest z naszych podatków. Kilka tygodni temu związkowcy WZZ "sierpień 80", przyszli pod biuro poselskie Mateusza Morawieckiego, aby porozmawiać z nim, o tanim i dostępnym węglu dla obywateli, który Morawiecki obiecał. Dziś tych ludzi, ściga policja, prokuratura i sady, stawiając ich przed kolegium do spraw wykroczeń. Tylko dlatego, że chcieli spotkać się z posłem wybranym ze Śląska. Tak poseł Morawiecki pojmuje swoje obowiązki poselskie, wobec mieszkańców Śląska – zapowiada Bogusław Ziętek, lider Sierpnia 80.

Akcja "Kolejka po tani węgiel od Morawieckiego"

Akcja związkowców ma być prowadzona w każdy poniedziałek od godziny 9.00 przed biurem poselskim Mateusza Morawieckiego w Katowicach na ul. Warszawskiej 23. Do kiedy potrwa?

Tak długo, dopóki nie spełniona zostanie obietnica rządu, pełnej dostępności dla wszystkich obywateli do taniego węgla – odpowiadają związkowcy.
– Polska ma ogromne zasoby tego surowca. Największe w Europie. To, że dziś, wielu z naszych obywateli, stoi przed widmem zimna i potwornie drogich cen za energię, to odpowiedzialność rządu i skrajnie nieodpowiedzialnej polityki uległości wobec UE, którą ten rząd prowadził i nadal prowadzi w obszarze energetyki. Najwyższy czas, aby polityce tej, powiedzieć "DOŚĆ!" – dodaje Bogusław Ziętek, przewodniczący WSZZ „Sierpień 80”.
Władysław Kosiniak Kamysz

Może Cię zainteresować:

Interwencja Władysława Kosiniaka-Kamysza w PGG. "Wierzymy, że wywiążą się ze swoich deklaracji"

Autor: Patryk Osadnik

05/09/2022

Jerzy Markowski

Może Cię zainteresować:

Jerzy Markowski o kryzysie węglowym: Węgiel płynie do Polski. My się chwalimy, że kupiliśmy, tylko nie ten, którego potrzebujemy

Autor: Marcin Zasada

05/09/2022

Chimneys gcd793e96a 1920

Może Cię zainteresować:

Dodatek węglowy czyni cuda. Ludziom rozmnożyły się piece, urzędnicy zaskoczeni

Autor: Michał Wroński

05/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon