Proszę państwa, 6 marca skończył się w Polsce kryzys węglowy. PGG zwiększa limity w e-sklepie

Polska Grupa Górnicza podniosła limit dla klientów swego internetowego sklepu do 5 ton węgla rocznie. Czyli do poziomu, jaki obowiązywał w nim wiosną zeszłego roku. To znak, że kryzys na rynku węgla jest już za nami?

PGG
Sklep pgg 5 ton na osobe

Od poniedziałku (6 marca) Polska Grupa Górnicza zwiększyła limit zakupu węgla w swoim sklepie internetowym do pięciu ton na klienta rocznie dla wszystkich sortymentów w e-sklepie, włącznie z węglem workowanym. - To odpowiedź spółki na sygnały ze strony kupujących i rosnące zainteresowanie zakupami w sklepie internetowym PGG – stwierdza koncern.

To także sygnał, że popyt na rynku węgla słabnie, bo jeszcze niedawno półki e-sklepu świeciły pustkami, ponieważ spółka musiała kierować swój surowiec do samorządów, które jesienią z konieczności stały się dystrybutorami tego paliwa – dodajmy. Pośrednio przyznaje to zresztą sama PGG stwierdzając, że z udziału w programie dystrybucji węgla opałowego dla mieszkańców za pośrednictwem gmin „wywiązała się z pełnym sukcesem, dostarczając węgiel do wszystkich swych odbiorców samorządowych w umówionych terminach”.

- Program oznaczał dla spółki zaangażowanie w dystrybucję 1,3 mln ton węgla do niemal 900 gmin w całym kraju, a zakończenie przedsięwzięcia pozwoli na stopniowe odnowienie pełnej oferty węgla w sprzedaży przez internet – informuje spółka zapowiadając, że w jej internetowym sklepie ponownie pojawią się pozostałe sortymenty węgla luzem, a także - w większej niż dotąd ilości – ekogroszki workowane.

Pięć ton na klienta rocznie? Tak już było zanim panika na rynku sięgnęła apogeum

Zwiększenie rocznego limitu w e-sklepie PGG do poziomu 5 ton na klienta to powrót do realiów z wiosny ubiegłego roku. Wówczas panika na rynku węgla dopiero się rozkręcała, by swoje apogeum osiągnąć latem i jesienią. To wtedy przed kopalniami stały wielodniowe kolejki, składy węgla śmieciły pustkami, ceny tego paliwa szybowały na niewidziane nigdy wcześniej poziomy, a internetowy sklep PGG nie wytrzymywał gigantycznego zainteresowania klientów. Aby dać szansę większej liczbie zainteresowanych na zakup węgla w pierwszych dniach października spółka zmniejszyła dostępny limit (gdyż znacząco zwiększyć wydobycia nie była w stanie) do 3 ton. Kilka tygodni później, kiedy ruszyła dystrybucja węgla przez samorządy, spółka podjęła decyzję o wstrzymaniu sprzedaży „kostki” i „orzecha”, gdyż oba te sortymenty przekierowane zostały do gmin.

Przy okazji zwiększenie limitu w e-sklepie PGG zapowiada, że niebawem podwoi się liczba składów w ramach firmowej sieci Kwalifikowanych Dostawców Węgla. Jaka podano trwają już procedury przetargowe dla firm chętnych do współpracy.

- Celem zmian jest wzmocnienie obsługi szczególnie tych obszarów kraju, gdzie węgiel jest najbardziej potrzebny i cieszy się teraz największą popularnością wśród odbiorców indywidualnych – wyjaśnia PGG.
PGG E-sklep

Może Cię zainteresować:

PGG ograniczyła sprzedaż w swoim e-sklepie. Węgiel trafi do gmin

Autor: Michał Wroński

17/11/2022

Kolejka po wegiel przy KWK Ruda

Może Cię zainteresować:

Handlarze węgla całymi dniami wyczekują przed kopalnią, by kupić kilka ton

Autor: Michał Wroński

21/07/2022

Marek Wesoły Jacek Sasin

Może Cię zainteresować:

Do rządu wchodzi nowy człowiek, który będzie odpowiadał za górnictwo. Marek Wesoły za Piotra Pyzika

Autor: Michał Wroński

01/03/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon