Pielęgniarka zbiera pieniądze w internecie na remont Izby Przyjęć w szpitalu w Pszczynie

Izba Przyjęć samorządowego szpitala w Pszczynie woła o pomstę do nieba. Niestety, spółka prowadząca tę placówkę nie ma pieniędzy na remont. Dlatego Jolanta Bednarz, pielęgniarka pracująca w tym szpitalu zaledwie od roku, zdecydowała się wziąć sprawy w swoje ręce. Założyła zbiórkę internetową.

Jolanta Bednarz pracuje w szpitalu w Pszczynie zaledwie od roku. Jest pielęgniarką oddziałową Izby Przyjęć.

Szpital Joannitas jest prowadzony wspólnie przez gminę Pszczyna i powiat pszczyński. Placówka nie ma ostatnio dobrej prasy, głośno było o śmierci w 2021 roku 30-letniej ciężarnej Izabeli, której lekarze odmówili wykonania aborcji mimo że jej stan wskazywał na sepsę. Lekarze czekali, aż płód sam obumrze. Prokuratura postawiła w tej sprawie zarzuty (narażenia na utratę zdrowia lub życia pacjentki, a dwóch z nich - zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci) trzem lekarzom ze szpitala w Pszczynie.

Szpital w Pszczynie nie ma pieniędzy na remont Izby Przyjęć

Szpital obecnie nie ma pieniędzy na remont Izby Przyjęć. A to kluczowa część szpitala, do której w pierwszej kolejności trafiają pacjenci potrzebujący pomocy. Od początku działalności Szpitala w Izbie Przyjęć udzielono pomocy prawie 59 tys. pacjentów.

Wymiany wymagają przede wszystkim okna. Obecne są stare i nieszczelne. Podłoga również jest zużyta, a ściany i sufity wymagają odświeżenia.

Dużym ułatwieniem dla personelu byłyby automatyczne drzwi. Wymiana oświetlenia na energooszczędne zmniejszy również koszty przyszłej eksploatacji dla szpitala. Oświetlenie jest niezwykle ważne przy wykonywaniu zabiegów, nawet tak powszechnych jak pobór krwi - powinno być silniejsze, żeby ułatwić opiekę. Parawany między łóżkami z kolei zapewnią pacjentom prywatność.

Zależy nam, aby przestrzeń, w której Pacjenci spędzają ten pierwszy etap i oczekują na diagnozę, dawała im komfort - była ciepła, dobrze oświetlona i wzbudzała poczucie spokoju. Wraz z całym zespołem pielęgniarek, ratowników, opiekunów medycznych i niemedycznych oraz sekretarek medycznych chcemy, aby Izba przyjęć stała się wizytówką Szpitala Joannitas w Pszczynie! - informuje na stronie zbiórki Jolanta.

W następnym etapie, jeśli uda się pozyskać odpowiednią ilość środków finansowych, pracownikom Izby Przyjęć marzy się remont łazienek, wymiana płytek na ścianach oraz mebli medycznych.

Linki do zbiórki: https://pomagam.pl/3wdyc6

Cel zbiórki ustalono na 200 tysięcy złotych. Na razie (dane na 22.12 2022, godz. 10:20) uzbierano 5 652 zł. Wpłaciło 85 osób.

Szpital Powiatowy w Pszczynie

Może Cię zainteresować:

Dwóch lekarzy usłyszało zarzuty w związku ze śmiercią 30-letniej Izabeli z Pszczyny

Autor: Patryk Osadnik

07/09/2022

Przedwojenna Pszczyna w kolorze

Może Cię zainteresować:

Pszczyna to zbyt wytworna dama, by oglądać ją w czerni i bieli. No to pokolorowaliśmy jej zdjęcia sprzed 100 lat

Autor: Redakcja

20/06/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon