Pieniądze dla górników z JSW niezagrożone. Dostaną po 19 tysięcy złotych brutto

Jastrzębska Spółka Węglowa zapewniła w specjalnie wydanym komunikacie, że obiecana pracownikom spółki jednorazowa premia zostanie wypłacona na czas. Górnicy pracujący na dole mogą liczyć nawet na 19 tysięcy złotych!

JSW górnicy

W najbliższy piątek, 22 lipca pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej mają otrzymać jednorazową premię w wysokości nawet 19 tysięcy złotych brutto. Pieniądze mają stanowić „wyrównanie inflacyjne". Dzisiaj, 19 lipca, JSW wydało komunikat w którym zapewnia, że obiecana kwota trafi na konto górników. Jednocześnie spółka w ten sposób chciała zdementować plotki o tym, że wypłata premii jest zagrożona.

- Jastrzębska Spółka Węglowa wypłaci pracownikom będącym w stanie zatrudnienia na dzień 30 czerwca bieżącego roku należne kwoty, które zostały ujęte w czerwcowym porozumieniu. Pracownicy zatrudnieni pod ziemią otrzymają 19 000 zł brutto. 16 000 zł brutto dostaną pracownicy zatrudnieni w Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla. Na konta pozostałych pracowników trafi 13 000 zł brutto nagrody. Pieniądze zostaną wypłacone 22 lipca 2022 roku - potwierdza Jastrzębska Spółka Węglowa SA.

Premia zostanie przyznana po tym jak zarząd JSW doszedł do porozumienia ze związkowcami. Ostatecznie uznano, że dodatkowe pieniądze pracownikom się należą, bo nastąpił „wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych, powodujący istotny spadek płacy realnej". W skrócie - w kraju drożyzna i inflacja, więc JSW wyda 480 milionów złotych na premie dla 22 tysięcy swoich pracowników.

Kopalnia Pniówek

Może Cię zainteresować:

Michał Gramatyka o JSW: Osoby, które miały jakiekolwiek doświadczenie górnicze, to była tam rzadkość

Autor: Patryk Osadnik

16/05/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Najlepsi zawodnicy sezonu PG Ni G Superligi jpg

Gladiatory: szczypiorniści Górnika Zabrze bez nagród, ale...

Czarni Kozłowa Góra awans

DKS Czarni Kozłowa Góra awansowali do Klasy A [ZDJĘCIA]

Zbigniew Wach (1947-2023)

Zbigniew Wach nie żyje. Zmarł nasz wybitny wspinacz

Mistrzostwa świata

Dąbrowianka Olga Górnaś-Grudzień została mistrzynią świata!

Jerzy Ciałoń

Nie żyje Jerzy Ciałoń. Trener piłki ręcznej miał 72 lata

Polonia bytom hydrotruck radom kosz

Polonia nieznacznie słabsza od spadkowicza z Basket Ligi

Bartosch Gaul

Niemiec z Bytowa trenerem Górnika. Kim jest Bartosch Gaul?