Pieniądze ze sprzedaży kalendarza zwanego Śląskim Pirellmi trafią do ukraińskich sierot

Sierocińce w Wielkim Lubeniu, Samborze, Żurawnie i Jasieniu otrzymają wsparcie ze sprzedaży wyjątkowego kalendarza charytatywnego firmy Olmet, który od lat nazywany jest „Polskim Pirellim”.

Olmet, materiały prasowe
Kalendarz Olmetu sesja zdjęciowa 02

Specjalne egzemplarze trafiły już do prezydenta Ukrainy i mera Kijowa. Właścicielem pierwszych 100 numerów może zostać każdy, a całość przychodu z ich sprzedaży i licytacji przeznaczona zostanie na potrzeby ukraińskich sierot.

Kalendarz OLMET.RECYKLING na rok 2023 to nasz wkład w pomoc Ukrainie, której społeczeństwo - a w szczególności dzieci – doświadczają największego dramatu od czasu II Wojny Światowej – podkreśla Przemysław Oleś, pomysłodawca i fundator kalendarza oraz prezes firmy Olmet, która wydaje „Polski Pirelli” już od ponad 10 lat.

  Zawsze cały dochód ze sprzedaży kalendarzy trafiła na cel charytatywny. W tym roku środki zostaną przekazane do sierocińców na terenie Ukrainy, w których codzienne schronienie i opiekę otrzymuje ponad 400 dzieci.

  W momencie wysyłania tej informacji po zaledwie kilku dniach licytacji pierwszy egzemplarz osiągnął już kwotę 10 tyś. zł. A do zakończenia aukcji jeszcze ponad 3 tygodnie – dodaje Przemysław Oleś.

   Na sprzedaż i licytację wystawiono zarówno kalendarze jak i fotografie z wyjątkowej sesji do kalendarza, która odbywała się w Tarnowskich Górach na jednym z największych złomowisk w Polsce. W powstanie kalendarza zaangażował się międzynarodowy zespół: Mimi Choi, bodypainterka o międzynarodowej renomie, Anna Kubisz, projektantka mody ekologicznej oraz fotografka – Patrycja Wieczorek.

   Fotografie, które zostały stworzone do kalendarza, to efekt wielogodzinnych, aż czterech dni na planie zdjęciowym. Uczestniczenie w tak wyjątkowym przedsięwzięciu jest dla fotografa ogromnym wyróżnieniem, ale również wyzwaniem. Szczególnie istotne było dla mnie połączenie własnego stylu fotografii wraz z ujęciem unikalnego charakteru przygotowanych stylizacji oraz spektakularnego makijażu. Złomowisko, będące miejscem scenografii zdjęć, nadaje pracom szczególny klimat, zestawia w jednej fotografii tak z pozoru dalekie od siebie dziedziny – sztuki i ciężkiego przemysłu – mówi Patrycja Wieczorek, autorka zdjęć do kalendarza.
   Kalendarz Olmetu 2023 - sesja zdjęciowa w lipcu 2022

   Może Cię zainteresować:

   Kalendarz Olmet 2023: sesja zdjęciowa w Tarnowskich Górach do. Nowy "Polski Pirelli" będzie miał premierę we wrześniu

   Autor: Redakcja

   03/07/2022

   Oprócz przesłania solidarnościowego, kalendarz niesie przesłanie ekologiczne. Wydrukowany został na certyfikowanym, ekologicznym papierze. Wodne farby użyte do jego produkcji są przyjazne dla środowiska naturalnego, a metalowa spirala łącząca zdjęcia nie będzie pokryta żadnym tworzywem sztucznym. Stylizacje dla modelek zostały stworzone przez Annę Kubisz, która słynie z projektowania ubrań z materiałów wtórnych.

   Kalendarze i fotografie można licytować poprzez aukcję na stronie internetowej www.kalendarz.olmet.pl do końca października 2022 roku. W puli przeznaczonej do licytacji jest 100 unikalnych kalendarzy, których pierwsze egzemplarze zostały wysłane do prezydenta Ukrainy oraz mera Kijowa z życzeniem i przesłaniem, by 2023 był rokiem odbudowy Ukrainy po zwycięskiej wojnie.

   Kalendarz Olmetu 2023 - sesja zdjęciowa w lipcu 2022

   Może Cię zainteresować:

   Kalendarz Olmet 2023: nowe zdjęcia z sesji na złomowisku w Tarnowskich Górach. Nowy "Śląski Pirelli" już we wrześniu

   Autor: Redakcja

   07/07/2022

   Subskrybuj ślązag.pl

   google news icon