Pierwsza hala z pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim powstała w Zabrzu. Robi wrażenie od 50 lat

Hala MOSiR w Zabrzu była pierwszą w Polsce, gdzie znalazło się pełnowymiarowe boisko piłkarskie. Arena główna ma 5900 metrów kwadratowych powierzchni. Z DTŚ przypomina bardziej... budynek przemysłowy.

Hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu powstała w połowie lat 70. XX wieku. Obecnie z Drogowej Trasy Średnicowej przypomina bardziej budynek przemysłowy niż obiekt sportowy. To ze względu na gigantyczny rozmiar oraz materiały, którymi jest pokryta – blacha, szkło.

Była to pierwsza w Polsce hala sportowa, w której znalazło się pełnowymiarowe boisko piłkarskie. Przez wiele lat rozgrywano tam zimowe turnieje drużyn 11-osobowych.

Pełnowymiarowe boisko piłkarskie w zabrzańskiej hali.
Pełnowymiarowe boisko piłkarskie w zabrzańskiej hali.
– Dyscyplinami, których uprawianie umożliwia są: piłka nożna, koszykówka, siatkówka,squash, tenis stołowy, sporty walki. W obiecie prowadzona jest działalność siłowni oraz klubu fitness. Możliwa jest organizacja imprez sportowych i kulturalnych, koncertów, biesiad, wystaw i targów oraz prowadzenie kursów i konferencji – informuje MOSiR.

Arena główna ma 5900 metrów kwadratowych powierzchni. Kubatura całego obiektu to 145 tys. metrów sześciennych. Maszty na flagi obok hali zdobią charakterystyczne mozaiki z lekkoatletami. (Interesujesz się Śląskiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter)

Maciej Franta

Może Cię zainteresować:

Pawilon C-G OPT to manifest nowoczesności i postępu. „Chcemy tutaj wprowadzić zupełnie nowe funkcje”

Autor: Patryk Osadnik

25/12/2023

Wielki piec huty Pokoj Ruda Slaska

Może Cię zainteresować:

Tak ma wyglądać wielki piec huty Pokój w nowym życiu. Inwestycja w Rudzie Śląskiej pochłonie niemal 100 mln zł

Autor: Michał Wroński

22/12/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon