Pierwsza ofiara mrozu tej zimy. 77-latka w nocy znaleziono martwego przed domem

W Rybniku znaleziono ciało 77-letniego mężczyzny. - Mężczyzna zmarł przed posesją w miejscu swojego zamieszkania. Lekarz stwierdził zgon z powodu wychłodzenia - informuje st. asp. Bogusława Kobeszko.

ARC
Policja

Do tragedii doszło we wtorek, 20 grudnia, około godz. 3.00 w nocy. Przed bramą jednej z posesji w Rybniku znaleziono ciało 77-letniego mężczyzny.

- Mężczyzna zmarł przed posesją w miejscu swojego zamieszkania. Lekarz stwierdził zgon z powodu wychłodzenia. Nie stwierdzono udziału osób trzecich - informuje st. asp. Bogusława Kobeszko z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Szczegóły tego zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze z rybnickiej komendy.

Według Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach 77-latek to pierwsza ofiara mrozu tej zimy.

Marcin Krupa

Może Cię zainteresować:

Marcin Krupa: Nasza ostatnia kadencja w samorządzie będzie okazją do poważnej rozmowy o jednym mieście

Autor: Marcin Zasada

19/12/2022

Jak pomóc w czasie mrozów?

Mundurowi przypominają, aby szczególnie zimą nie być obojętnym wobec ludzi, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Na mróz szczególnie narażone są osoby dotknięte kryzysem bezdomności. W związku z tym na terenie województwa śląskiego od 1 listopada do 31 marca działa specjalna infolinia. 987 to całodobowy bezpłatny numer dla osób, które potrzebują schronienia.

- Informacje o osobach bezdomnych, które potrzebują pomocy, można także przekazać dyżurnym, dzwoniąc na numery telefonów: 112 i 997, lub korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - wskazuje biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Nowa linia tramwajowa Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Tramwaje pojechały nową linią w Sosnowcu – Zagórzu. Samorządowcy chcą budować dalej

Autor: Michał Wroński

19/12/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon