Pijany ojciec groził 15-letniemu adoratorowi swojej córki nożem

Ojciec groził nożem nastoletniemu adoratorowi swojej córki, że go zabije, jeśli nie przestanie się z nią spotykać. U mężczyzny w momencie zatrzymania wykryto 2,5 promila alkoholu.

Pszczyna Zatrzymanie pijanego ojca

Najczęściej opowieści o ojcach, którzy przed pierwszą randką swojej córki czyszczą broń lub ostrzą szablę, pojawiają się w formie anegdot i żartów. Zdarzenie, do którego doszło w Pszczynie, wydarzyło się jednak naprawdę.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie otrzymał zgłoszenie o 15-latku, który został zaatakowany przez dużo starszego sprawcę. Mężczyzna używał wobec niego siły fizycznej i groził z nożem w ręku, że go zabije. Okazało się, że to 46-letni ojciec dziewczyny, z którą nastolatek się spotykał. Nie wiemy, czy po tym zajściu przestał.

- Chciał w ten sposób zmusić małoletniego do zaprzestania spotykania się z jego córką. Zaatakowany nastolatek na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń - informuje st. sierż. Jadwiga Śmietana, rzeczniczka pszczyńskiej komendy.

Agresywny ojciec objęty dozorem

Do centrum miasta dyżurny skierował funkcjonariuszy, którzy wkrótce zatrzymali 46-letniego agresora. Badanie trzeźwości wykazało, że był pod silnym wpływem alkoholu. Wykryto u niego 2,5 promila.

- Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut zmuszania do określonego zachowania, za który grozi kara do trzech lat więzienia - dodaje st. sierż. Jadwiga Śmietana.

Agresywny ojciec został objęty policyjnym dozorem, a także zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców