Piłkarze Rakowa zostali mistrzami Polski! Dowiedzieli się o tym w klubowym autobusie, wracając do Częstochowy po przegranym meczu w Kielcach

Przegrany finał Pucharu Polski, przegrany wyjazd do Kielc, ale i tak – trzy kolejki przed końcem sezonu – w Częstochowie mają wielkie powody do radości. Raków po raz pierwszy został mistrzem Polski! O zdobyciu tytułu częstochowianie dowiedzieli się już w drodze do domu.

Fot. Twitter/ Raków Częstochowa
Raków przegrał w Kielcach ale i tak został mistrzem Polski

Raków, przed wyjazdem do Kielc, miał 11 punktów przewagi nad drugą w tabeli Legią Warszawa. Na cztery kolejki przed końcem sezonu. Wygrana z Koroną zapewniała więc częstochowianom tytuł bez względu na wynik Legii. Niestety, Raków, który rozpoczął mecz w Kielcach o godzinie 15 (Pogoni Szczecin z Legią zaplanowano na 17.30) przegrał. Korona, która rozgrywała mecz numer 500 w Ekstraklasie zaczęła bardzo dobrze, objęła prowadzenie w I połowie po rzucie karnym i utrzymała prowadzenie do końca spotkania. Raków miał swoje szanse, najlepszą już w doliczonym czasie gry (Fran Tudor chybił do pustej bramki!), ale wyniku nie udało się zmienić.

Po meczu załamani piłkarze Rakowa padli na murawę, ale częstochowscy kibice mieli w sobie więcej optymizmu: – Ale nic się nie stało. Rakowie nie się nie stało! – śpiewali przybitym zawodnikom. Jak się okazało, mieli rację. Tytuł mistrzowski Medalików zależał bowiem także od wyniku kolejnego niedzielnego spotkania, czyli wicelidera tabeli Legii Warszawa z Pogonią Szczecin. Stoczniowcy, niespodziewanie, wygrali 2:1, co spowodowało, że Raków utrzymał 11-punktową przewagę w tabeli, a do zdobycia pozostało Legii maksymalnie 9 punktów. Nic zatem dziwnego, że przygotowane wcześniej szampany wystrzeliły w autobusie Rakowa!

To pierwszy tytuł mistrzowski w 102-letniej historii klubu z Częstochowy. I najlepsze zakończenie siedmioletniej pracy trenera Marka Papszuna, który po sezonie odchodzi z Rakowa.

Finał Fortuna Pucharu Polski

Może Cię zainteresować:

Raków Częstochowa w karnych przegrał finał Pucharu Polski. Legia Warszawa z 20 tytułem w historii

Autor: Patryk Osadnik

02/05/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Rakow kibice trybuny

Raków nie miał litości dla Górnika. Piast znowu na czerwono

Rakow warta ekstraklasa

Falstart naszych drużyn w Ekstraklasie

Gryszkiewicz adrian rakow

Raków z kolejnym głośnym transferem. To były piłkarz Górnika

Kovacevic vlada rakow

Bramkarz Rakowa może zastąpić Manuela Neuera

Rakow trening turcja

Raków z pierwszym wzmocnieniem wyjechał do Turcji

Zatrzymanie pseudokibiców

Rasistowski atak na meczu Rakowa Częstochowa

Lech poznań raków częstochowa

Raków zadrwił z Lecha? Burza w sieci po wpisie na Twitterze