Piorun poraził dróżnika w Gierałtowicach. Gwałtowne burze w Śląskiem, strażacy odebrali kilkadziesiąt zgłoszeń o szkodach i zalaniach

Około 70 zgłoszeń zanotowali już strażacy w związku z poranną burzą nad województwem śląskim. W Gierałtowicach (pow. gliwicki) piorun uderzył w stojącą przy przejeździe kolejowym budkę dróżnika. Mężczyzna trafił do szpitala.

pixabay.com
Piorun

Informację o uderzeniu pioruna w budkę dróżnika w Gierałtowicach odebrała o godz. 7.30 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach. Na miejsce skierowano z dwa zastępy strażaków z jednostki w Knurowie oraz jeden zastęp OSP z Gierałtowic.

- Po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili, że mężczyzna jest przytomny. Narzeka tylko na drętwienie ręki i zawroty głowy – przekazał nam kpt. Damian Dudek, oficer prasowy komendanta miejskiego PSP w Gliwicach.

Poszkodowanemu dróżnikowi strażacy udzielili pierwszej pomocy, a następnie przekazali pogotowiu, które przewiozło go do szpitala.

W sumie, po porannej burzy, która przeszła nad regionem strażacy odebrali ok. 70 zgłoszeń. - Głównie dotyczyły wiatrołomów, oberwanych konarów i konieczności wypompowania wody z zalanych piwnic i ulic – mówi bryg. Aneta Gołębiowska, rzeczniczka Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Damian Dąbrowski

Może Cię zainteresować:

Prognozy pogody Damiana Dąbrowskiego sprawdzają się niemal zawsze, a on sam dba o swoją wiarygodność. „Co mi z tego przyjdzie, że zapowiem jakąś tam zimę?”

Autor: Katarzyna Pachelska

07/05/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon