Prowokuję rozmowy o tyczce z… nutką erotyzmu. Rekordzista Polski w formie przed Diamentową Ligą w Chorzowie

Kto nadaje się do tyczki? - Wysoki, szczupły i… nie za mądry – żartuje Piotr Lisek, reprezentant Polski w skoku o tyczce i wicemistrz świata. Lekkoatletę będzie można podziwiać w lipcu na Stadionie Śląskim w Chorzowie podczas zawodów Diamentowej Ligi. Jego rywalem będzie Armand Duplantis, super gwiazda lekkiej atletyki.

fot. FB/Piotr Lisek
Piotr Lisek Prowokuję rozmowy o tyczce z nutką erotyzmu

Piotr Lisek, reprezentant polski w skoku o tyczce, wicemistrz świata i absolutny rekordzista Polski, był gościem Rozmowy Dnia w Radiu Piekary. Na początek zaznaczył, że chyba nie było pytania o tyczkę, którego jeszcze nie słyszał.

- Sam często prowokuję rozmowy o tyczce. Czasem z… taką nutką erotyzmu – zażartował.

Diamentowa Liga na Stadionie Śląskim

Zdolnego i – jak się okazuje - zabawnego lekkoatletę będzie można wkrótce podziwiać na Stadionie Śląskim w Chorzowie. 16 lipca 2023 r wystartuje w Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej – mityngu, który po raz drugi w historii odbędzie się w ramach Diamentowej Ligi. Dla lekkoatlety to jak dla piłkarza gra w Lidze Mistrzów.

- Nigdy nie zdawaliśmy sobie sprawy, że stać nas na w Polsce na Diamentową Ligę. To dla nas, sportowców, było coś nieosiągalnego. Teraz ona jest i wszyscy jesteśmy dumni z tego. (…) To będzie naprawdę wielkie święto – podkreślił Piotr Lisek.

Lekkoatleta zaznaczył, że mamy teraz odpowiedni obiekt, czyli Stadion Śląski, A także ludzi, którzy działają na rzecz lekkoatletyki i sportowców, którzy osiągają sukcesy na arenie międzynarodowej. - Sukcesy w każdej lekkoatletycznej konkurencji – pod tym względem to historycznie chyba jesteśmy najlepsi – zaznaczył.

Piotr Lisek vs. Armand Duplantis

W Chorzowie Piotr Lisek zmierzy się ze szwedzki skoczkiem i super gwiazdą lekkiej atletyki Armandem Duplantisem – mistrzem olimpijskiem, mistrzem świata i mistrzem Europy. Czy da się z nim wygrać?

- Wygrywałem z nim. Ostatnio sprawdzałem statystyki i jest około 10 do 23 na korzyść Armanda Duplantisa. Kiedyś, gdy on jeszcze nie był tak dobry, a ja byłem w formie, to z nim wygrywałem – zaznaczył Piotr Lisek.

Szwedzki skoczek w Chorzowie wystartował już rok temu. Wówczas wygrał zawody i pobił rekord memoriału. - Z tego miejsca mam tylko dobre wspomnienia. Nawet mimo deszczowych warunków udało mi się oddać wtedy bardzo dobre skoki, skończyłem zawody z wynikiem 6,10 m. To świetne miejsce do skakania - organizacja i warunki są znakomite, stadion też robi wrażenie. Nie mogę się już doczekać kolejnego startu w Chorzowie - powiedział Duplantis w rozmowie z portalem Sportowefaktywp.pl.

Również polski skoczek chwali Stadion Śląski. - Parę razy udało mi się wygrać w Chorzowie na tym stadionie i też mi się dobrze tutaj skacze. Wszystko in plus – podkreślił.

Piotr Lisek jest medalistą mistrzostwa świata, halowych mistrzostw świata oraz dwukrotnym halowych mistrzostw Europy. Jest też absolutnym rekordzistą Polski – w 2019 r skoczył na 6,02 m. Sportową karierę zaczynał od skoku wzwyż. - Byłem za niski, nikt nie wiedział, że urosnę – stwierdził. Pytany o to, kto się nadaje do tyczki zażartował, że wysoki, szczupły i… nie za mądry. Taki crazy i odważny – dodał.

Cała rozmowa do posłuchania i zobaczenia poniżej:

Pawel fajdek

Może Cię zainteresować:

Rychu Peja i Paweł Fajdek rapują o Diamentowej Lidze w Chorzowie. "Lekkoatletyczna liga mistrzów"

Autor: Patryk Osadnik

29/06/2023

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej

Może Cię zainteresować:

Diamentowa Liga na Stadionie Śląskim przez kolejne pięć lat

Autor: Maciej Poloczek

07/12/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon