Piotr Trojan ponownie na ekranach kin. Tym razem aktor z Tarnowskich Gór zagrał w mrocznym thrillerze "Ukryta sieć"

1 września 2023 r. odbędzie się oficjalna premiera filmu "Ukryta sieć" w reżyserii Piotra Adamskiego. Kluczową rolę zagra Piotr Trojan, znany widzom między innymi z produkcji "Johnny", czy "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Tym razem pochodzącego z Tarnowskich Gór aktora zobaczymy jako mroczną postać, której zachowanie odstaje od przyjętych norm społecznych.

Śmierć, zagadka, niejasne okoliczności - "Ukryta sieć"

Warszawa współcześnie. Tuż przy Wiśle umiera celebryta. Śmierć zostaje zakwalifikowana jako samobójstwo. Młoda dziennikarka Julita (Magda Koleśnik) prowadzi śledztwo. Szybko pojawiają się wątpliwości, czy celebryta rzeczywiście targnął się na swoje życie. Dziennikarka zaczyna podejrzewać, że to była precyzyjnie zaplanowana zbrodnia.

W filmie nie brak znakomitej obsady, na ekranach kin od 1 września będziemy mogli zobaczyć nie tylko Magdę Koleśnik, Andrzeja Seweryna, ale także Piotra Trojana. Choć jego rola jest niewielka, drugoplanowa, to jego postać jest kluczowa dla fabuły.

- Rola Emila jest bardzo ważna. Choć mało go na ekranie, to cały czas jest w tle i podgląda działania głównej bohaterki Julity. Jego zachowanie jest okrutne. Gdy w końcu spotyka się z Julitą, daje jej dwa możliwe rozwiązania do wyboru, każde z nich jest trudne - mówi naszemu portalowi Piotr Trojan, wcielający się w postać Emila.

Scenariusz do filmu napisali Łukasz M. Maciejewski oraz Jakub Szamałek. Reżyserii podjął się Piotr Adamski, który znany był dotąd publiczności z kilku produkcji. Jego debiutem był film krótkometrażowy "Otwarcie". Dramat w 2016 roku otrzymał podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego Srebrnego Lajkonika oraz Nagrodę Międzynarodowej Federacji Klubów Filmowych (FICC) - Don Kichot. Ponadto "Otwarcie" zostało wyróżnione podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" w kategorii film fabularny.

Fabuła filmu "Ukryta sieć" przykuła uwagę Trojana na tyle, który postanowił podjąć się wyzwania i wcielić się w czarny charakter.

- Wybierając, w którym filmie zagram, często sugeruję się scenariuszem lub samą rolą, który musi być dla mnie ciekawa lub stanowić wyzwanie. Obecnie jestem na etapie szukania nowych i ciekawych rzeczy, lubię dostawać scenariusz i wyciągać z niego świeże rzeczy. I tak też jest z "Ukrytą Siecią", w której nie tylko obsada jest świetna, ale także scenariusz oraz fakt, że fabuła wciąga widza od samego początku - podkreśla aktor z Tarnowskich Gór.

Tarnogórzanin starał się pokazać także dobre strony swojej postaci, by widz mógł dojrzeć człowieka w mroku postaci Emila. I choć bohater grany przez Trojana jest postacią drugoplanową, to jego krótkie spotkanie z Magdą Koleśnik może spodobać się widzom.

"Ukryta sieć" to jeden z wielu projektów Piotra Trojana

"Ukryta sieć" to niejedyny dorobek artystyczny na koncie Trojana w ostatnim czasie. W minionych tygodniach Piotr Trojan ukończył zdjęcia do serialu Polsatu "Krew". Jego tematyka również oscyluje wokół mrocznych historii. Serial został zakwalifikowany jako thriller. Jego premiera odbędzie się jesienią 2023.

"Laura (Vanessa Aleksander) wraca po latach do rodzinnego miasta w związku ze śmiercią swojej matki, Marii (Małgorzata Foremniak). To nieplanowane spotkanie budzi demony z przeszłości i rzuca nowe światło na rodzinne tajemnice, a Laurze każe szukać prawdziwego sprawcy śmierci mamy. Bohaterowie mierzą się nie tylko z bolesną przeszłością, ale odkrywają coraz więcej sekretów rodzinnych" - czytamy w opisie na stronie stacji telewizyjnej.

Kolejną produkcją, w którą zaangażował się Piotr Trojan był "Człowiek od wszystkiego" w reżyserii Wilhelma Sasnala. Film kostiumowy nakręcono w Krakowie. Fabuła opowiada o młodym chłopcu, który trafia do wynalazcy naukowego, a jego zadaniem będzie pomoc w kolejnych odkryciach. Wilhelm Sasnal jest znanym malarzem i artystą, który wykorzystuje również film jako narzędzie ekspresji artystycznej. Piotr Trojan zdradził, że w filmie "Człowiek od wszystkiego" widzowie zobaczą wielu aktorów z Narodowego Teatru Starego w Krakowie oraz Andrzeja Konopkę i Agnieszkę Żulewską.

Oprócz tego na początku września odbędzie się premiera III sezonu serialu "Szadź", w której tarnogórzanin zagrał rolę Maćka. Równocześnie z premierą, aktorzy rozpoczynają kręcenie scen do ostatniego sezonu. Piotr Trojan postanowił sprawdzić się także w innej roli. W ostatnich miesiącach poświęcił się pisaniu scenariusza. Jednak jak sam przyznał do momentu jego premiery może upłynąć kilka lat. - Każda sztuka wymaga czasu i cierpliwości - dodaje Piotr Trojan.

Johnny Piotra Trojan Maria Pakulnis kadr z filmu

Może Cię zainteresować:

Aktor Piotr Trojan z drugą nagrodą na festiwalu w Gdyni. "Każda rola uczy czegoś innego"

Autor: Martyna Urban

18/09/2022

Miroslaw neinert 01

Może Cię zainteresować:

Mirosław Neinert: Rzucony w ten najbardziej śląski Chorzów Stary, po pół roku godałem już, jakbym się tu urodził

Autor: Redakcja

06/08/2023

Czarna ballada wujek teatr slaski

Może Cię zainteresować:

Zbigniew Rokita: Wijący się czarny wąż. I ten człowiek, który poprosił Szekspira o "trocha placu": Talarczyk

Autor: Zbigniew Rokita

04/08/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon