PKP PLK chwali się liftingiem stacji w Zwardoniu. Kosztował ok. 7 mln zł

Wyższe perony, nowe oświetlenie, antypoślizgowa nawierzchnia, pochylnie ułatwiające poruszanie się osobom niepełnosprawnym i przebudowane tory – tak prezentuje się przebudowana stacja kolejowa w Zwardoniu. Inwestycją za 7 mln zł właśnie pochwaliły się PKP Polskie Linie Kolejowe.

mat. PKP PLK
Stacja Zwardoń

Zwardoń jest najdalej położoną na południe stacją kolejową w województwie śląskim. Kończą tu bieg pociągi jadące ze Śląska w Beskid Żywiecki (przez Bielsko Białą, Żywiec i Rajczę). Odjeżdża także kilka pociągów do słowackiej Żyliny.

Tutejsza stacja od lat od dawna była już tylko cieniem samej siebie z najlepszych lat. Kasę biletową zamknięto ponad dekadę temu, nie działa też dworcowa poczekalnia, więc chcącym kontynuować podróż na słowacką stronę granicy pozostaje liczyć na sprzyjającą aurę. Generalnie stacja PKP w Zwardoniu najlepiej nadawała się do tego, aby ją czym prędzej opuścić.

PKP Polskie Linie Kolejowe mają nadzieję, że podróżni bardziej życzliwym okiem spojrzą na to miejsce, gdyż postanowiły pochwalić się efektami kończącego się liftingu stacji. Wydały na niego ok. 7 mln zł z własnego budżetu. Efektami tej inwestycji są dwa wyższe perony, wyposażone w nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne oraz gabloty z rozkładem jazdy. Z myślą o osobach o ograniczonej możliwości poruszania się wybudowano pochylnie, zaś osobom słabowidzącym i niewidomym przemieszczanie się ma ułatwić antypoślizgowa nawierzchnia z wypukłą fakturą. Zamontowano jasne oświetlenie ledowe. Przebudowano także tory, co ułatwić ma prowadzenie ruchu pociągów.

Stacja Wisła Głębce

Może Cię zainteresować:

Pociągiem do Wisły pojedziemy dopiero w grudniu. PKP PLK oficjalnie potwierdza. Wiemy, co spowodowało opóźnienie

Autor: Michał Wroński

17/09/2022

Frydek Mistek

Może Cię zainteresować:

Pięć powodów, by jechać do Frydka-Mistka. Koleje Śląskie i České dráhy uruchomiły tam pociąg

Autor: Michał Wroński

07/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon