Po 7 latach służby w policji Jarika przeszła na emeryturę. Tropiła przestępców, zdobywała medale

9-letnia suczka owczarka belgijskiego, Jarika, po 7 latach służby w śląskim garnizonie policji przeszła na emeryturę, którą spędzi ze swoim dotychczasowym opiekunem.

9-letnia suczka owczarka belgijskiego, Jarika, rozpoczęła służbę w 2015 roku od szkolenia w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Po zakończonej adaptacji, przez kolejne 3 lata patrolowała ulice Zawiercia. W połowie 2018 roku trafiła do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, gdzie strzegła bezpieczeństwa mieszkańców wspólnie ze swoim przewodnikiem, aspirantem Robertem Kolanko.

Jarika tropiła przestępców i zdobywała medale

Jarika to suczka wyszkolona do działań prewencyjnych. Brała udział w poszukiwaniach osób zaginionych, tropieniu przestępców, zabezpieczaniu meczów i imprez masowych, jak również uczestniczyła w festynach rodzinnych i szkolnych prelekcjach. Ma na swoim koncie wiele sukcesów. Brała udział w wojewódzkich pokazach tresury psów służbowych i reprezentowała garnizon śląski w mistrzostwach kynologicznych w Sułkowicach – w finałach wojewódzkich zdobyła złoty i srebrny medal.

Policyjna suczka po 7 latach wzorowej służby w policji odchodzi do cywila, ale nie rozstaje się ze swoim przewodnikiem. Podczas kilku lat współpracy zawiązała się między nimi silna więź i aspirant Robert Kolanko nie wyobraża sobie, by rozstawać się ze swoją czworonożną przyjaciółką. Spędzi ona więc policyjną emeryturę u boku swojego opiekuna.

Konie Śląskie w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Śląscy policjanci mają swojego ulubieńca. Jest nim koń rasy śląskiej, zwany Blue Baker

Autor: Martyna Urban

17/07/2022

Owce w Gliwicach

Może Cię zainteresować:

Gliwice zamiast kosiarek postawiły na… stado owiec. Same zwierzęta nie wymagają strzyżenia

Autor: Tomasz Stankiewicz

01/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon