Po Portugalczyku kadrę ratować będzie bytomianin. Michał Probierz został selekcjonerem polskiej reprezentacji

Michał Probierz, bytomianin, został oficjalnie ogłoszony selekcjonerem polskiej reprezentacji. – To wybór najlepszy z możliwych. Życzę powodzenia nowemu trenerowi! – stwierdził Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Fot. Łączy nas piłka
Michał Probierz

Przypomnijmy, że 13 września 2023 roku obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski przestał pełnić trener Fernando Santos. To rezultat nieudanych eliminacji do mistrzostw Europy, w tym ostatniej porażki z Albanią i wcześniejszej kompromitacji z Mołdawią. W środę, 20 września, Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie ogłosił nazwisko następcy Portugalczyka – selekcjonerem naszej reprezentacji został Michał Probierz. Bytomianin.

Probierz, który wraz z Markiem Papszunem, byłym szkoleniowcem Rakowa Częstochowa, był najpoważniejszym kandydatem do przejęcia polskiej reprezentacji, od lipca 2022 roku prowadził kadrę U-21.

Probierz urodził się w Bytomiu i to właśnie w tym mieście rozpoczynał swoją piłkarską przygodę grając w juniorskich zespołach ŁKS Łagiewniki i GKS Rozbark. Później trafił do Gwarka Zabrze. Seniorską karierę rozpoczynał w Ruchu Chorzów, po czym wyjechał do Niemiec – do Bayeru Uerdingen. Później występował w SG Wattenscheid 09. Po powrocie do Polski podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze. Występował także w Pogoni Zabrze i Widzewie Łódź. Karierę zakończył z powodu kontuzji więzadeł krzyżowych, a w 205 roku – mając zaledwie 33 lata – został trenerem Polonii Bytom.

Jako szkoleniowiec pracował także w Widzewie, Jagielloni (prezesem klubu w Białegostoku był wówczas Cezary Kulesza, dziś prezes PZPN), ŁKS Łódź, Arisie Saloniki, GKS Bełchatów, Lechii Gdańsk i Cracovii. Trzeba też wspomnieć… dwudniowy epizod w klubie z Niecieczy. Probierz został zatrudniony w Bruk-Becie Termalice 6 stycznia 2022 roku, po czym – dwa dni później – drogą mailową poprosił o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Według Probierza wcześniejsze ustalenia zostały przez klub złamane.

W roli szkoleniowca polskiej reprezentacji Michał Probierz zadebiutuje 12 października w eliminacyjnym, wyjazdowym meczu z Wyspami Owczymi. Z kolei 15 października polska reprezentacja zagra z Mołdawią.

Podolski

Może Cię zainteresować:

Lukas Podolski o polskiej kadrze. "Problemem na pewno nie jest tylko selekcjoner. Byłaby haja, gdyby Lewandowskiemu odebrano opaskę kapitana"

Autor: Martyna Urban

19/09/2023

Michał Probierz

Może Cię zainteresować:

Kiedyś Polonia Bytom, teraz reprezentacja Polski? Probierz kandydatem na selekcjonera

Autor: Robert Czykiel

09/01/2023

Papszun marek rakow a

Może Cię zainteresować:

W reprezentacji Polski czas na zmiany. Michniewicz wyleci, a za niego wskoczy Papszun?

Autor: Robert Czykiel

21/12/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon