Przed nami 25. wybory najlepszych miejsc publicznych woj. śląskiego. Kapituła już przyjmuje zgłoszenia

Kapituła konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego przyjmuje już zgłoszenia do tegorocznej edycji nagród, w której eksperci i mieszkańcy nagrodzą najlepsze inwestycje tego typu. Na pierwszy plan wysuwa się ekologia.

Celem konkursu jest promowanie miejsc sprzyjających integracji i aktywizacji społecznej mieszkańców regionu. To najstarsza tego rodzaju inicjatywa w kraju. W tym roku tematem przewodnim jest „Zielone Śląskie” - jury będzie przykładać szczególną uwagę do energooszczędność, niskoemisyjność i prozdrowotność.

W edycji 2023 nagrodę główną zdobyły w kategorii przestrzeni - zrewitalizowany plac Niepodległości w Rudzie Śląskiej i kino plenerowe w Suszcu - to ostatnie wygrało także w plebiscycie publiczności. W kategorii obiektów - nowe Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Nagrodę specjalną marszałka otrzymało odnowione Planetarium w Parku Śląskim. (Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter)

Plac Niepodleglości Ruda Śląska Godula

Może Cię zainteresować:

Znamy laureatów w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. Oto kto zdobył nagrody i wyróżnienia!

Autor: Michał Wroński

14/10/2023

Zgłoszenie do konkursu odbywa się poprzez formularz elektroniczny https://enpp.slaskie.pl/#/ Mogą je składać projektanci, inwestorzy (w tym władze samorządowe), reprezentanci organizacji i instytucji zarządzających obiektami oraz reprezentanci środowisk architektonicznych, urbanistycznych i budowlanych.

Zgłoszenia są przyjmowane do 30 czerwca. Wydarzenie organizuje śląskie oddziały SARP i Towarzystwa Urbanistów Polskich we współpracy ze Śląskim Związkiem Gmin i Powiatów.

--------------------------------------------------------------------------

Podoba Ci się ten artykuł? Zapisz się do newslettera ŚLĄZAG-a, a będziesz mieć pewność, że nie przegapisz innych naszych ciekawych tekstów. Zapisy: www.slazag.pl/newsletter

Sala koncertowa Jastrzębie Zdrój

Może Cię zainteresować:

Sala koncertowa w Jastrzębiu-Zdroju najlepszą przestrzenią publiczną woj. śląskiego 2022

Autor: Katarzyna Pachelska

31/10/2022

Projekty konkursowe NOSPR Katowice z 2008 r.

Może Cię zainteresować:

NOSPR, którego nie było. Bryła węgla, bryła lodu, brutal, podróbka muzeum z Bilbao. Zobaczcie odrzucone projekty katowickiego NOSPR

Autor: Katarzyna Pachelska

23/04/2024

Przemo lukasik szyb krystyna bytom

Może Cię zainteresować:

Architekt Przemo Łukasik: Szyb Krystyna może być jednym z symboli rewitalizacji Bytomia. Ten impuls jest potrzebny

Autor: Katarzyna Pachelska

06/04/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon