Podejrzane zdarzenie przed siedzibą GPW. Rozlaną substancję zabezpieczono do analizy

Siedziba Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów to obiekt o charakterze strategicznym. Doszło tam do podejrzanego zdarzenia, którym zajmuje się Prokuratura Rejonowa Katowice-Południe.

Gpw katowice

16 kwietnia 2023 w godzinach wieczornych pod siedzibą Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów w Katowicach pojawił się samochód, który stał w tym miejscu przez kilkadziesiąt minut. Wyszedł z niego mężczyzna, który zachowywał się w podejrzany sposób - przelewał niezidentyfikowaną substancję do różnych naczyń.

- Otrzymaliśmy informację, że to samochód Subaru Outback. Przelewana substancja została rozlana przed siedziba spółki, co pozwoliło ją zabezpieczyć i przekazać do analizy. W samochodzie przebywały trzy osoby, a jedna z nich przesiadła się do pojazdu marki Opel Insignia - poinformowało GPW.

Całe zdarzenie zarejestrował monitoring. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia, ponieważ siedziba GPW to obiekt o charakterze strategicznym, co szczególnie ważne w kontekście np. wojny w Ukrainie.

Sprawa została zgłoszona Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach. Zajmuje się nią Prokuratura Rejonowa Katowice-Południe.

Andrzej Szpilman w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Andrzej Szpilman: Historia mojego ojca zawsze będzie pokazywać, do jakich potworności prowadzi wojna

Autor: Marcin Zasada

23/04/2023

Adam Bielecki Mariusz Hatała i Szerpowie

Może Cię zainteresować:

Adam Bielecki i Mariusz Hatała pomogli uratować indyjskiego wspinacza w Himalajach

Autor: Michał Wroński

24/04/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon