Policja uderzyła w śląski narkobiznes. Wykryła broń i materiały wybuchowe

Materiały wybuchowe z zapalnikiem, broń palną, kilkaset sztuk amunicji, a do tego 13 kilogramów narkotyków i ponad 50 tys. złotych – wszystko to znaleźli śląscy kryminalni i śledczy z Centralnego Biura Śledczego Policji w trzech mieszkaniach na terenie Bytomia, Chorzowa i Rudy Śląskiej. Wszystkie one należały 28-letniego mężczyzny. Został on zatrzymany i na trzy miesiące trafił do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

slaska.policja.gov.pl
Zatrzymanie policja

Komenda Wojewódzka Policji poinformowała właśnie o spektakularnej akcji śląskich kryminalnych i katowickiego oddziału CBŚP wymierzonej w narkobiznes. Poprzedziły ją kilkumiesięczne działania Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach. Kiedy jego funkcjonariusze zorientowali się z jakiego „kalibru” sprawą mają do czynienia, podjęli współpracę z Prokuraturą Rejonową w Bytomiu i katowickim CBŚP.

Na celowniku śledczych znalazł się 28-letni mężczyzna. Po zebraniu informacji m.in. o dokładnej lokalizacji wszystkich użytkowanych przez niego mieszkań i garaży, policjanci przystąpili do jego zatrzymania. Na początku stycznia śledczy o tej samej porze weszli do kilku miejsc na terenie Bytomia, Chorzowa i Rudy Śląskiej. W pierwszym z mieszkań w Chorzowie znaleźli 35 gramów marihuany i haszyszu, zabezpieczyli blisko 10 tys. zł w gotówce i zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który – jak relacjonują policjanci - początkowo nie wydawał się przejęty całą sytuacją. Mina mu dopiero zrzedła, gdy zrozumiał się, że śledczy wiedzą także o jego kryjówkach w innych miastach. I słusznie, bo ich zawartość była nad wyraz „interesująca”.

W wynajmowanym przez mężczyznę mieszkaniu w Bytomiu kryminalni natrafili na materiały wybuchowe i zapalnik. Na miejsce wezwano pirotechników z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach, bytomską Jednostkę Ratownictwa Górniczego i pogotowie ratunkowe. W tym samym czasie policjanci ewakuowali 50 mieszkańców, a w kamienicy odcięto dopływ gazu. Kiedy pirotechnicy zabezpieczyli już materiały wybuchowe i przetransportowali je w bezpieczne miejsce celem neutralizacji śledczy przystąpili do dalszego przeszukania mieszkania, znajdując 400 gramów kokainy i marihuany, urządzenie służące do badania „czystości” substancji chemicznych, trzy rewolwery i ponad 160 sztuk amunicji.

Policjanci sprawdzili ponadto użytkowany przez mężczyznę garaż w Rudzie Śląskiej znajdując tam 12 kilogramów marihuany, prawie pół kilograma kokainy, 2 pistolety, ponad 150 sztuk amunicji oraz przeszło 40 tys. zł w gotówce.

W sumie, w trakcie akcji funkcjonariusze przejęli ponad 12 kilogramów marihuany, prawie 700 gramów kokainy, amfetaminę i haszysz, których czarnorynkowa wartość przekracza pół miliona zł. Śledczy zabezpieczyli w sumie także 5 sztuk broni palnej, ponad 300 sztuk amunicji, przeszło 50 tys. zł, urządzenie służące do badania „czystości” substancji chemicznych, wagi do porcjowania narkotyków i telefony należące do zatrzymanego.

28-letni mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, materiałów wybuchowych, broni palnej i amunicji oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bytomiu sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt tymczasowy. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Maraton Selekcja

Może Cię zainteresować:

Po raz trzeci z rzędu policjant-kontrterrorysta z Katowic najlepszy w bieszczadzkim „Maratonie – Selekcja”, terenowym biegu wzorowanym na selekcji do sił specjalnych

Autor: Michał Wroński

25/11/2022

Wizja lokalna w Gruszewni

Może Cię zainteresować:

Policja zatrzymała podejrzanego o podwójne zabójstwo w Gruszewni pod Kłobuckiem

Autor: Michał Wroński

30/09/2022

„Peaky Blinders”, kadr z serialu

Może Cię zainteresować:

Dariusz Zalega: Seks, przemoc i narkotyki - wersja śląska. Nasze „Peaky Blinders” i „Babilon Berlin”

Autor: Dariusz Zalega

24/06/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy