Policja zatrzymała podejrzanego o podwójne zabójstwo w Gruszewni pod Kłobuckiem

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podwójne zabójstwo w Gruszewni pod Kłobuckiem. Mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut zabójstwa, do którego się przyznał. Grozi mu dożywocie.

KWP Katowice
Wizja lokalna w Gruszewni

Z początkiem sierpnia serwisy informacyjne w regionie obiegła wiadomość o makabrycznej zbrodni w Gruszewni (pow. kłobucki). W jednym z tamtejszych domów znaleziono zwłoki 48-letniej kobiety i jej 70-letniej matki. Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazywały, że zginęły od ran kłutych zadanych najprawdopodobniej nożem. Później okazało się, że starsza z kobiet zginęła wskutek uduszenia krwią, młodsza zaś od urazu głowy. Wcześniej została zgwałcona.

Przeprowadzona od razu policyjna obława nie przyniosła efektów, choć zaangażowano duże siły, psy tropiące i drona. Sprawcę jednak po kilku tygodniach udało się namierzyć. Okazał się nim 42-letni sąsiad zamordowanych kobiet. Wpadł, gdyż złożone przez niego zeznania nie zgadzały się z innymi zebranymi przez śledczych dowodami.

Mężczyznę zatrzymali w czwartek (29 września) policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na terenie powiatu kłobuckiego. Nadzorujący śledztwo prokurator z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie przedstawił mu zarzut zabójstwa, do popełnienia którego zatrzymany się przyznał. W chwili popełnienia morderstwa był nietrzeźwy. Jak informuje policja 42-latek złożył wyjaśnienia w sprawie oraz uczestniczył w wizji lokalnej. Grozi mu dożywocie. Jak zapowiada prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie jeszcze w piątek (31 września) do sadu zostanie skierowany wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego 3-miesięcznego aresztu tymczasowego.

Policja Kłobuck

Może Cię zainteresować:

W jednym z domów w Gruszewni znaleziono zwłoki matki i córki. Policjanci ustalają okoliczności śmierci

Autor: Tomasz Stankiewicz

10/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Samorządowcy z umowami na realizację projektów zakładających powstanie nowych CUS

"Nowe spojrzenie na usługi społeczne"

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny