Policyjna akcja na autostradach i drogach ekspresowych w regionie. Bilans? Prawie 300 mandatów za zbyt szybką jazdę

Prawie 300 mandatów za przekroczenie prędkości – to bilans policyjnej akcji na autostradach i drogach ekspresowych w regionie. W piątek, 2 czerwca, mundurowi przez cały dzień kontrolowali przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem limitów prędkości.

slaska.policja.gov.pl
Akcja policji na autostradzie

W ramach przeprowadzonej w piątek akcji policjanci wykorzystali nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, a także ręczne mierniki prędkości z wizualizacją obrazu oraz funkcją DBC, pozwalającą na mierzenie odległości pomiędzy pojazdami.

Bilans? 296 zanotowanych wykroczeń, polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze nałożyli na sprawców przewinień 297 mandatów, a w 26 przypadkach zastosowali pouczenia.

Jak podkreślają policjanci akcja miała na celu zapobieganie wypadkom drogowym, ale także wyrobienie wśród zatrzymanych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna. Funkcjonariusze przypominają, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym jest nadmierna prędkość.

Fotoradar

Może Cię zainteresować:

Rusza montaż nowych fotoradarów na Śląsku. Połowa starych urządzeń czeka na wymianę

Autor: Michał Wroński

31/03/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon