Ponad 100 kg lewego tytoniu wywąchał labrador „skarbówki” w sortowni przesyłek

Ponad 100 kilogramów nielegalnego tytoniu wywąchała w sortowni przesyłek kurierskich w Wodzisławiu Śląskim labradorka Beti, czyli czworonożna funkcjonariuszka Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Wartość namierzonego przez nią towaru wstępnie została oszacowana na ponad 78 tys. zł.

fot. www.slaskie.kas.gov.pl
Labradorka Beti

To nie pierwszy raz, kiedy funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego chwalą się czułym nosem Beti. Tym razem miała okazję wykazać się nim podczas kontroli w sortowni przesyłek kurierskich w Wodzisławiu Śląskim. Dodajmy, że nie była to pierwsza wizyta „skarbówki” w tym miejscu. Jak tłumaczą funkcjonariusze wszelkiego rodzaju sortownie paczek są u nich regularnie „na radarze” i zwykle nie wychodzą z takich kontroli z pustymi rękoma.

Przejęto tytoń wart ponad 78 tys. zł

Wywąchany przez Beti tytoń znajdował się w 30 przesyłkach, które miały trafić do indywidualnych odbiorców na terenie Polski. W sumie, dzięki pomocy labradorki namierzono 104 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Jak informuje „skarbówka” szacunkowa wartość przejętego tytoniu to ponad 78 tys. zł, przy czym gdyby trafił on do odbiorców, to Skarb Państwa z tytułu niezapłaconych podatków straciłby ponad 118 tys. zł. Funkcjonariusze przypominają, że nabywanie, przechowywanie, przewożenie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu, stanowi przestępstwo lub wykroczenie skarbowe.

Labrador Śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej

Może Cię zainteresować:

Śląska skarbówka chwali się swym tropicielem. Labrador Beti to prawdziwy pies na lewe „fajki”

Autor: Michał Wroński

05/03/2023

Kombajn górniczy w US Mysłowice

Może Cię zainteresować:

Urząd skarbowy sprzedaje maszyny górnicze. Cena okazyjna, trzeba je tylko... wyciągnąć spod ziemi

Autor: Michał Wroński

29/03/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon