Urząd skarbowy sprzedaje maszyny górnicze. Cena okazyjna, trzeba je tylko... wyciągnąć spod ziemi

Urząd skarbowy sprzedaje maszyny górnicze. I to „po taniości”. Za 10 proc. nominalnej wartości od skarbówki można kupić m.in. trzy kombajny górnicze. Jest tylko jeden problem – część z tych urządzeń nadal jest pod ziemią. Rozumiecie? Kupujesz, ale musisz zorganizować sobie... transport na powierzchnię.

Nie, to nie jest przedwczesny primaaprilisowy żart. W najbliższą środę (29 marca) w mysłowickim urzędzie skarbowym będzie można sobie kupić „z wolnej ręki” górniczy kombajn chodnikowy IBS SM—160 oraz spągoładowarkę. Pierwsze z tych urządzeń będzie można nabyć za 150 tys. zł, drugie za 80 tys. zł.

A gdyby kto był zainteresowany większą ilością tego typu urządzeń, to w tym samym urzędzie 13 kwietnia kupić będzie mógł - również z wolnej ręki - dwa górnicze kombajny (Joy Global oraz R-2000). Każdy z nich za skromne 100 tys. zł. Prawdziwa okazja, jak bowiem podaje „skarbówka” łączna wartość wszystkich wystawionych urządzeń sięga 4,3 mln zł. Czemu zatem urząd chce się ich pozbyć „po taniości”, za raptem 1/10 szacunkowej wartości? Ponieważ urządzeń nie udało się sprzedać w I i II terminie licytacji.

Z urządzeniami wystawionymi na pierwszą okazję jest tylko jeden problem. Otóż, znajdują się pod ziemią…. Dokładnie zaś na terenie kopalni Knurów-Szczygłowice oraz Wesoła. Jak tłumaczą nam urzędnicy „skarbówki”, ich właścicielem była jedna z firm świadczących usługi dla sektora górniczej, której w pewnym momencie powinęła się noga i najwyraźniej nie ma innego sposobu na uregulowanie należności. Mimo tego, że operacja wydobycia tego sprzętu do łatwych należeć nie będzie, to – jak można usłyszeć – zainteresowanie niecodzienną ofertą skarbówki jest spore.

Bitcoin

Może Cię zainteresować:

Licytacja bitcoina w gliwickiej „skarbówce”. A właściwie 0,12728813 tej kryptowaluty. Kilkunastu zainteresowanych, jeden zwycięzca

Autor: Michał Wroński

07/03/2023

Browa Kmicic Częstochowa

Może Cię zainteresować:

Urząd Skarbowy szykuje licytację terenu dawnego browaru Kmicic w Częstochowie

Autor: Michał Wroński

20/02/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Autostrada a1

Ze Śląska do Gdańska w 5 godzin. Autostrada jest A1 gotowa

Katowice

Historyczny tytuł dla Katowic, a mieszkańcy o tym nie wiedzą

Łaziska Górne. "Nie dla CPK"

Pozdrowienia z miasteczka, które stanęło na drodze do CPK

Prototyp Izery w wersji SUV zaprezentowany w 2020 roku

Izera za 200 tysięcy złotych? „To absolutne minimum”

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Winnica w Katowicach

Winnica w Katowicach? W środku lasu? To nie żart

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie