Powiat częstochowski. Tragiczny wypadek w Jackowie. Traktorzysta zginął na miejscu

W miejscowości Jacków miał miejsce wypadek, w wyniku którego jedna osoba poniosła śmierć. Pojazd rolniczy został zmasakrowany przez pociąg Intercity. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci i prokurator.

klobucka.pl
Jacków wypadek śmiertelny

Śmiertelny wypadek w Jackowie

Wczoraj, 18 sierpnia, w Jackowie koło Kruszyny, 20 kilometrów od Częstochowy, na przejeździe kolejowym wydarzył się dramat. Kierowca traktora z naczepą zderzył się z pociągiem pospiesznym Intercity. Wypadek miał miejsce około godziny 18:00.

Jak wstępnie podają funkcjonariusze, kierowca ciągnika rolniczego typu SAM z przyczepą zignorował sygnalizację i na czerwonym świetle ruszył przez przejazd kolejowy. Pojazd wjechał wprost pod pociąg pospieszny. Kierowca ciągnika zginął na miejscu.

Pociąg Intercity pokonywał trasę Gdynia - Zakopane. Przewoził około 350 pasażerów. Nikt z nich nie został poszkodowany. Dla pasażerów zorganizowano transport zastępczy.

- Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Podjęte czynności mają na celu wyjaśnienia przyczyn i okoliczności oraz potwierdzenie tożsamości osoby kierującej pojazdem - mówiła kom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon